Vizsgálati módok: mély ellenőrzés
Vizsgálati módok: mély ellenőrzés II.
Hirdetés
Ideje egy picit részletesebben is elemezni a mély vizsgálat adta összegzést.
Szakítva a hagyományokkal, immáron nem külön ablakban indítja el az érintett modulokat, hogy az adott eszköz saját ablakában mutassa meg, milyen jellegű hibákat talált, hanem – nagyon helyesen – az összegző ablakba integrálták a teljes folyamatot, méghozzá kategorizálva, és azon belül is alkategóriákba csoportosítva. A fentebbi képen 72 hiba került a fókuszba, és ez három alkategóriában oszlik szét melyek a következőek: Rendszerleíró kulcs, Előzmények lista és Deep Scan. Kétharmad részben magyarul és egyharmad részben angolul.
System Optimization – találatok összesítve
A rendszeroptimalizáció kényes terület, de mivel sokan rutinból tiltogatják le a Windows-szolgáltatásait, így az IObit mérnökei (nyilván felismervén az igényt) igyekeztek egy olyan kompromisszumos megoldással előrukkolni, ahol a Windows is stabil marad még, és az ilyen beállítottságú felhasználók is megkapják, amit szeretnének.
System Optimization – találatok szétnyitva
A Windows-szolgáltatások közül hét olyat talált – legalábbis nálam, Windows 7 Home Premium 64 biten, nyilván egy Ultimate-en többet talált volna – amelyek szerinte gond nélkül leállíthatóak. Ez biztosan így is van, viszont én azt vallom, hogy:
A Windows Home Premiumban már nem találhatóak meg azok a fajta „kéretlen extrák”, melyek vannak, vannak, de úgysem használjuk őket. Rövidebben: ami feleslegesen lakmározná a fizikai memóriánkat.
4 GB-os vagy efölötti RAM felett – esetemben ez most 8 GB kereken – 2013 első negyedévében még a HC Gamereknek is felesleges kikapcsolgatni Windows-szolgáltatásokat. Kivételt képeznek ez alól az SSD-meghajtóval kapcsolatos kímélő műveletek levezénylései.
System Optimization – találatok szétnyitva és továbbgörgetve
Egy hátránya van ennek az elrendezésnek, mégpedig az, hogy nincs teljes képernyős nézet.
A website-védelem egy, a Spybot Search & Destroyéhoz hasonló védelemmel ruházza fel a böngészőnket. A funkció a Windows Internet Explorert hívatott főként védeni, de részben elérhető Mozilla Firefox alatt is.
„Elhárítja az ActiveX-alapú spyware, adware, kereső hekkerek, közvetítők és egyéb lehetséges 'nem-kívánatos' kellemetlen dolgok települését a PC-re. Blokkolja a spyware, az Internet böngészés nyomkövető cookie-it; korlátozza a potenciálisan veszélyes Internet Explorer oldalak működését. Javaslat: Nyomja meg a cél-elem első betűjét a gyors helymeghatározáshoz.”
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!