Szoftverteszt: IObit Advanced SystemCare PRO 6 – 1. rész

A telepítés befejezése – Bemutató

A telepítés befejezése – Bemutató

Hirdetés

A korábbi verziókkal ellentétben az IObitnél változtattak azon a bevett gyakorlaton, miszerint a telepítést rögtön a szoftver finomhangolása követné. A lépés indokolt volt, mert az új ASC olyan jelentős és mennyiségi újítást tartogat még a veterán felhasználók számára is, hogy azzal egy 5 párbeszédablakos bemutatót is lazán megtöltöttek.

iobit
Egyszerű & szakértő mód

Persze gondolnak a teljesen új ügyfelekre is, így a bemutató nemcsak az újdonságokról szól, hanem az olyan releváns választóvonalakról is, mint amit az egyszerű mód és a szakértői mód aktiválása jelent. Tehát ez nem újdonság, hiszen számos más szoftver is választás elé állítja ilyen téren a felhasználóit, legyen az karbantartó szoftver vagy biztonsági csomag. Ugyanakkor a felhasználónak fontos tisztában lennie azzal, hogy a saját tudásához melyik is illik jobban. Mivel a szoftver teljes valójában a szakértői módban mutatja meg igazi képességeit, így – ahogyan azt korábban is tettem – ezt a módot választottam a prezentálására.

iobit
Böngészővédelem

A 6-os ASC egyik legfontosabb újdonsága, hogy kapott egy hathatós böngészővédelmet a PRO verziója is, az Ultimate pedig a BitDefender motorját licencelve egy ütős vírusvédelemmel is gazdagodott. Az Ultimate verzió egyébként igazi újdonság, hiszen eddig csak kétféle ASC volt ingyenes: a Free és a PRO.

iobit
Teljesítménymonitor

Látványos diagramokon követhetjük nyomon rendszerünk működését, és teljesítményének alakulását. Ez eddig nem is lenne annyira érdekes, hiszen a Windows is nagyon rég rendelkezik már látványos diagramokkal, de itt helyet kapott egy gyors memória-karbantartó segédprogram is.

iobit
Registry Fix

Nincs karbantartó programcsomag regisztrációsbejegyzés-pucoló nélkül :)

iobit
Témaválasztás

Az anno igencsak méretes skingyűjtemény két témára apadt, és egyelőre nincsenek felhasználók által készített alternatív felszínek sem. Viszont a bemutató az utolsó ablakában már interaktívvá válik, hiszen egyből kiválaszthatjuk, hogy a fehér avagy a fekete bőrt akarjuk e a programra ráhúzni. Itt elárulom, hogy én a feketét választottam – ez egyébként az alapértelmezett –, így ez a dark stílus fog dominálni a képeken.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények