Üzembe helyezés, alapfunkciók
Az óra első bekapcsolásakor az alapvető beállításokat kell elvégeznünk – életkorunk, nemünk, testsúlyunk – ahhoz, hogy megkezdhessük a használatot. Érdekes módon a rendszer a pontos időt és az időzónát is bekéri, ami, figyelembe véve a GPS vevő jelenlétét, feleslegesnek tűnik. Nem kötelező, de nagyon ajánlott az iGPSport alkalmazásának telepítése is a telefonunkra, és nemcsak azért, hogy ezen keresztül például a Stravára felkerülhessen az összes megtett kilométer, hanem azért is, mert ez az alkalmazás intézi a firmware-frissítést, rajta keresztül tudunk a legkényelmesebben útvonalat tervezni és áttölteni a kerékpáros órára, a kijelzők adatmezőit testre szabni, és így tovább.
Ha megvagyunk az alapszintű beállításokkal, akkor már rögtön használatba is vehetjük az iGS800-at. Bekapcsoláskor az indítási képernyőn találjuk magunkat, melyet szinte egy az egyben az x40/x50 Garmin sorozatról emeltek át, ugyanazt a „Glances”, „Áttekintések” elvet követi, tehát egyfajta widgeteket találunk rajta, melyeken keresztül a fő funkciókhoz férünk hozzá.
Hirdetés
Az egyik ilyen Áttekintésre koppintva jutunk a navigációhoz, egy másik mutatja aktuális edzettségi állapotunkat (megbökve pedig ebben a témában jutunk részletesebb információkhoz, és érjük el különböző funkciókat). A legalsó elem a rendszerbeállítások menüje, ahol a készüléket tudjuk testre szabni, ide értve a kétsávos GPS vevő pontos működését és a különböző energiatakarékossági, illetve kapcsolódási opciókat. Itt párosíthatjuk a szenzorokat, okosgörgőket is. Azt, hogy hány és milyen Áttekintések legyenek a kezdőképernyőn, testre szabhatjuk.
Kerékpározást indítani a legegyszerűbben úgy lehet, ha a kezdőképernyőn megnyomjuk a Start gombot, ekkor rögtön a kiválasztott profilhoz tartozó képernyőpakk első lapján találjuk magunkat. Az éppen kiválasztott profilt a kezdőképernyő felső sávja mutatja, ha megbökjük, akkor is az ide tartozó első képernyőre kerülünk, de a mérés még nem indul el.
Profilból kapunk országútit, túrázóst, városi közlekedőst, beltéri tekerést, e-bike-ot, illetve egy direkt nagyobb méretű fontokat használót is. Ezeket alapul véve pedig saját profilokat is létrehozhatunk, egyedi beállításokkal és képernyőpakkal, pont úgy, ahogy a versenytársaknál is. Ami viszont érdekes módon hiányzik, az a hegyikerékpározás – nem mintha ne lehetne terepre menni az iGS800-zal, de ebből, na és a térkép részletezettségéből is érezni, hogy nem ez az elsődleges cél.
Ami szokatlan, különösen a Garminhoz szokott szemnek, az az információdömping: az iGPSportnál nem finomkodtak, a gyárilag kapott profilok mindegyike nagyon sok képernyőt kapott, és mindegyik maximálisan kihasználja a 3,5"-es kijelző adta lehetőséget, így legalább nyolc panelt, és panelenként sokszor nyolc adatmezőt láthatunk, gyakran olyanokat, amelyeknek az adott profilhoz nem is igazán illenek.
Az adatmezők között szép számmal vannak igényes, grafikus megoldások is, és olyan finomságokat is találunk, amelyek a teljesítménymérővel, okosgörgővel tekerők szívét dobogtathatják meg (leadott teljesítmény, oldalanként például). A választék óriási, és gyakran egy adatot többféle módon is megjeleníthetünk – a sebesség például nemcsak egyszerű számként, de gyűrűgrafikonként is rendelkezésre áll. A képernyőpakli mérete is bővíthető, bekapcsolható az iránytű, a ClimbPróhoz hasonló iClimb, és így tovább.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!