HyperX Cloud MIX: finom koktél kicsit drágán

Külsőre szinte megegyezik márkatársaival, különlegességét a többféle csatlakozási lehetőség adja.

Hirdetés

Használat közben

Kicsomagolás közben már előre féltünk, hogy a műbőr fülpárnák milyen melegek lesznek majd ilyenkor nyáron a több órás játékmenetek alatt, ám ezzel kapcsolatban kellemeset csalódtunk, a korábban tesztelt ADATA XPG EMIX H30-cal ellentétben hosszabb távon sem izzadt be a fülünk, bár egy plüss párna kényelmét nyilván nem éri el, ennek hiányáért továbbra is jár a fekete pont.


[+]

A komfortot fokozza, hogy az egyoldali vezetéknek köszönhetően kábeles módban sem lesznek útban a kábelek, a mikrofon pedig használaton kívül könnyedén felhajtható. Ez az egység egyébként látszólag teljesen megegyezik a Cloud II-n találhatóval, mindössze a csatlakozót körülölelő műanyagot szabták kisebbre.


[+]

A vezetéken található hangerőszabályzót örömmel fogadtuk, főleg akkor, amikor Xbox One kontrollerre csatlakoztatva használtuk a fejhallgatót, hiszen enélkül a menüben kellene turkálnunk, hogy meg tudjuk változtatni a hangerőt vagy hogy lenémítsuk a mikrofont, ami abban az esetben lehet kellemetlen, ha hirtelen kell ezeket elvégeznünk; néhány nap használat után már vakon is megtaláltuk, hova kell nyúlni.


[+]

Bluetooth kapcsolati módban természetesen a készülékházon elhelyezett vezérlőkkel tudjuk ezeket intézni. A hangerőállító gombpárost egész könnyű kitapogatni, tekintve, hogy kidomborodnak a burkolat síkjából és a +/- jelzéseket is jól lehet érezni. A másik két kapcsoló viszont már homorú, igényelt némi időt, mire megszoktuk a helyüket, addig gyakran elsiklott felettük az ujjunk, ha viszont tudjuk, hogy hol kell keresni őket, akkor nem lesz velük probléma.


[+]

A vezetékes és vezeték nélküli használat közötti váltásnál fontos észben tartanunk néhány dolgot, amelyek sokszor nem tűnhetnek evidensnek. Az például logikus, hogy Bluetooth-on kapcsolódva nem tudjuk használni a vezetéken lévő gombokat, de ugyanez igaz fordítva is, vezetékkel használva nem működnek a fejhallgatón elhelyezett kapcsolók. Ilyenkor egyébként nem szükséges bekapcsolni az eszközt, épp ezért jó átmeneti megoldás lehet, ha épp lemerült az akkumulátor – persze ha a használni kívánt forráson van jack csatlakozó, ami manapság egyre több okostelefonról mondható el.


[+]

A két mikrofonnak szintén megvan a maga feladata: a beépített csak akkor használható, ha vezeték nélkül használjuk a headsetet, a kábelt csatlakoztatva inaktívvá válik és csak a levehető mikrofon használható. Üzemidő tekintetében a gyártó a 20 órás értéket adta meg, melyet mi is meg tudunk erősíteni, csak zenehallgatásra használva a 20 órát elérve – az aktuális töltöttséget egy női hang mondja be bekapcsoláskor százalékos értékben, tízesre kerekítve – még 10% körül állt a kapacitás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés