Hét új GlacialTech hűtő tesztje

Igloo 2510, Igloo 2510 Pro, Silent Breeze II

Hűtő távolról

Arányaiban a Spire FridgeRockra hasonlít, amolyan kocka kinézete van mindhárom coolernek, bár e meglepő hasonlóság után megnyugodva vesszük észre, hogy ez mégis egy vérbeli GlacialTech cooler. Méretük: 63x70x65 mm, tehát kellően nagyok, de nem túl nagyok. Ezek a GT második generációs réztalpas hűtői. Az első széria, az Igloo 2500 család nagyon el lett találva, hűtőttek rendesen és a zajszint is korrekt volt, így nagy figyelmet fordítunk most is a hűtés/zajszint arány vizsgálatára. Amint azt már mindenki kitalálhatta, az Igloo 2510 az Igloo 2500 folytatása, az Igloo 2510 Pro az Igloo 2500 Pro leváltására készült, míg a Silent Breeze II esetében váratlan meglepetésként ért minket az a tény, hogy a Silent Breeze 462 utódjának szánják.

E rövid családfa elemzés után persze furcsán nézhetnek a figyelmes olvasók, elvégre a 2450-es szériára is azt mondtuk, hogy a 2500-as család leváltásának céljából alkották meg őket. Most akkor mi az igazság? Bizony, a gyártó által közölt adatok szerint a 2450 és a 2510 garnitúra is a 2500 utódlását tűzte ki célul, csupán arról van szó, hogy a 2450-es sorozat réz nélkül, olcsón próbálkozik a cél elérésére, a 2510 pedig réztalppal, drágábban valósítja meg az elképzelést. Hogy mennyivel drágábban? Az Igloo 2510 egészséges kisker ára nettó 3480 HUF, az Igloo 2510 Pro 4400 HUF + ÁFA, a Silent Breeze II-ért cserébe pedig durván 4300 forinttal lesz könnyebb a pénztárca -- kivéve, ha bankkártyával fizet a user. A két utóbbi tétel bizony már nem olcsó mulatság, így rendesen a körmükre fogunk nézni, kiderítjük, hogy vajon tényleg megérik-e az árukat.

Hirdetés

Ventilátor

Az Igloo 2510 ventije a mostanra már jól ismert 26 dBA zajszintű, 2800 rpm-es (nálunk 3000-en pörgött ez is), 24.3 CFM légszállítású 7 centis Everflow, melyet eddig is halknak tartottunk, és ez most sincs másként. Az Igloo 2510 Pro egy 4200 fordulat/perc sebességű ventit kapott, mely 40.1 CFM levegőt képes szállítani, ezzel pedig 35 dBA zajt csap a gyártó szerint. Annyi biztos, hogy ez tényleg egy hangos cooler. A jelek szerint, ha a doboz oldalán a "For overclockers" feliratot látjuk, akkor biztosan valami hangos hűtővel lesz dolgunk. Amúgy meg ki nem állhatjuk, mikor ilyen feliratokat helyeznek el egy cooler dobozán. A Silent Breeze II a másik véglet, a 7 centis venti mindössze 2200-on pörög, ez 20 dBA zajt csap és 21 CFM légszállítást eredményez. Tehát a Silent Breeze II a 2450 Light testvére, csak komolyabb bordával rendelkezik.

Borda

Sűrű bordázat, enyhe hullámdesign, először a GlobalWin-nél láttunk ilyet. Ami érdekesebb: minden bordalap teteje egy picit meg van hajlítva a megfelelő irányba. Ez azért jó, mert így e lapok jobban képesek terelni a ventiből kiáramló levegőt, valamint elméletileg a zajszintet is csökkentik. Apró, de ötletes megoldás. A borda a CPU mag felé vastagodik, de nem olyan merészen, ahogy azt a 2450-es széria esetében láthattuk. Itt is megtalálhatók a ventibakok, melyek elméletileg alkalmasak 8 centis venti fogadására is, ám ez ebben az esetben csak félig lehetséges, lelóg a 8 centis venti a bordáról. Sajnálatos tény ez, mivel a 2510 bordája megfejelve egy brutális ventilátorral... nos, az valóban overclockerek számára lenne ideális.

Talp

Feltárul a talp, mely jelen esetben nem alumínium, hanem vörösréz. Méghozzá nem is akármilyen! A Silent Breeze II követi az Igloo 2500 sorozatnál megismert vörösréz integrálási módszert, ennek következtében az illesztés eléggé jó, bár nem vehető ki tisztán az egész bordát borító aranyozás miatt. Sajnos a talp megmunkálása már hagy kivetnivalót maga után, hiányzik a polírozás. A 2510 és 2510 Pro már más utakon jár, a vörösréz talp a jelek szerint 6 szegeccsel van rögzítve. Ezt a megoldást a Spire FridgeRocknál is leszóltuk, bár ott az eredmények tudatában tettük, a tesztig most is sanda tekinteteket vetünk rá. A szegecselés ellenére korrektnek tűnik az illesztés, ráadásul sokkal jobban van kivitelezve a talp, végre megjelenik benne tükörképünk (bár ez inkább félelmetes, mint csodálatos jelenség). Ettől függetlenül még van mit rajta javítani, példát vehetnek korábbi hűtőtesztünk egyik szereplőjéről, a Titan CU5TB-ről.

Rögzítés

Az Igloo 2450 rögzítési módszerét kifejezetten jónak találtuk, így abban a reményben nyitottuk fel az Igloo 2510 dobozát, hogy legalább ilyen jót (ha nem jobbat) foghatunk kezünkbe. Csalódnunk kellett, a 2510 família a szokásos 2 pöcökbe kapaszkodó kapcsot kapta, ám mielőtt teljesen elkeseredünk az Igloo 2411 és 2420 kapcsán levont következtetések miatt, érdemes visszaemlékezni arra a megjegyzésünkre is, hogy e leszorító rendszer csak a nagyobb bordák esetében hátrányos. Bár a 2510 széria viszonylag nagy bordát kapott, ám a mérnökök ügyeltek arra, hogy elég szabad helyet hagyjanak a kapocsnak, így könnyen kezelhető, nincs gond vele. A Silent Breeze II pedig érdekes módon a 2450-nél megismert, 3 pöcökbe akaszkodó, igen kényelmes kapcsot kapta.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények