Számítógépházak, PC-k
Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
A Jonsbo márkanév gyakran szerepel oldalunkon; leginkább arról ismert a gyártó, hogy prémiumnak számító gépházai viszonylag visszafogottabb árazásúak. Igaz ez a kb. 31 500 forintért hazavihető, 304 x 174 x 344 mm méretű Jonsbo V10 házra is, melynek alumínium, acél és üveg lemezei mögé Mini-ITX méretű alaplapot rejthetünk, amibe maximum 75 mm magas processzorhűtőt és 330 mm hosszú grafikus kártyát szerelhetünk, PCIe bővítőhelyből pedig kettő van.
Adattárolók szempontjából mérsékelt a helykínálat, legfeljebb két darab, 2,5 hüvelyk méretű meghajtót fogadhat, míg tápegységből az SFX és SFX-L formátumú modellek jöhetnek szóba. A házban összesen négy, egyenként 120 milliméteres ventilátor beszerelésére van lehetőség, ezek beszerzéséről viszont nekünk kell gondoskodnunk. Az eszköz nem csak az üvegből készült oldallap meglétével követi a mai trendeket, hanem az előlapi csatlakozókínálaton is tetten érhető a piaci igényekre való odafigyelés, ugyanis az egy-egy USB 3.0 Type-A és 3,5 milliméteres jack csatlakozó mellé odafért még egy Type-C kialakítású USB 3.1 port is.
A V10-nél kb. háromezer forinttal olcsóbban microATX és ATX alaplapokat fogadó gépházat is találunk a Jonsbo palettáján: az U4 Plus szintén alumíniumból, acélból és üvegből épül fel, ám 391 x 205 x 395 milliméteres kiterjedése több lehetőséget kínál. A beszerelhető legnagyobb processzorhűtő magassága már 160 mm lehet, tápból ATX méretűeket használhatunk, a két darab 2,5 hüvelykes tároló mellé pedig egy harmadik, 3,5 hüvelykes meghajtó is befér, továbbá itt már hét a PCIe bővítőkártyahelyek száma, viszont a rájuk vonatkozó hosszúsági limit itt is 330 mm. A Type-C csatlakozó sajnos már nem fért bele az U4 Plus árába, helyén egy második USB 3.0 kivezetést találunk, jó hír viszont, hogy ezúttal összesen öt, 120 milliméteres ventilátorhellyel gazdálkodhatunk.
A nagyjából 60 000 forintba kerülő Jonsbo UMX6 nem csak árban, de méretben is ugrik egy nagyot az előbb említett házakhoz képest, hiszen az 501 x 224 x 480 milliméteres, minden (szemből látható) oldalról alumíniummal burkolt modell akár E-ATX alaplapok fogadására is képes. Belsejébe itt is 330 mm hosszú VGA-k illeszthetőek, a processzorhűtő magasságára vonatkozóan viszont már 169 mm a felső határ. 2,5"-es és 3,5"-es adattárolóból kettő-kettő darabot támogat az UMX6, ventilátorból pedig maximum hat darabot építhetünk a ház különböző pontjaira, ráadásul itt már van lehetőségünk vízhűtéses rendszerekhez tartozó radiátorok beépítésére is.
Foramax Intel Game PC Gen10 V13 [+]
Az előre összeszerelt számítógépeknél megesik, hogy a kényelem mellett, hogy nem kell szerelgetni, még anyagilag is jobban járunk, mintha alkatrészenként szereznénk be ugyanazt a konfigurációt, ráadásul esetleg még hosszabb garanciaidőt is kapunk a gép egészére. Ez a mostani piacon az extrém magas videokártya-árak miatt gyakrabban fordul elő. A Foramax 3 év garanciával kínált Intel Game PC Gen10 V13 modelljében 359 900 forintért egy DeepCool Matrexx 30 házba szerelt, ASUS H410M alaplappal kombinált Intel Core i5-10400F processzor és AMD Radeon RX 6600 grafikus kártya dolgozik, kiegészítve 16 GB DDR4 memóriával, 480 GB-os Kingston A400 SSD-vel és 550 wattos Corsair CV550 tápegységgel.
Foramax Intel Game PC Gen11 [+]
A 140 000 forinttal drágább, 494 900 forintos Foramax Intel Game PC Gen11-be már újabb és erősebb processzor, egy Intel Core i7-11700 került, a grafikus vezérlő NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti, mindezt a DeepCool D-Shield V2 házba, illetve a benne található ASUS H510M-E alaplapba költöztetve. A memória és az adattároló megegyezik az előbbi gépben lévővel, tápegységből viszont ezúttal egy 600 wattos, FSP gyártmányú példányt választottak. A három év garancia természetesen ebben az esetben is adott, továbbá vásárláskor lehetőségünk van ennek kibővítésére, illetve néhány komponens megváltoztatására – csakúgy, mint az Intel Game PC Gen10 V13 esetében.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!