Hirdetés
Játékvezérlők
Ahogy azt már említettük, a Thrustmaster elsősorban különféle játékvezérlőiről ismert, különösen a szimulátorkormányok és joystickek piacán kínálnak remek megoldásokat Ilyen például a 230 000 forint körüli áron elérhető Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 Competition Mod szett, melynek legköltségesebb része a 40 wattos, szíjhajtásos, erős force feedback rendszerrel működő szervómotor, amit Xbox konzollal és PC-vel tudunk összekötni, miután csatlakoztattuk a turbófeltöltőt formáló külső tápegységhez.
Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 Competition Mod [+]
A csomag része még egy T3PA pedálszett és egy 1:1 arányú Sparco P310 kormánykerék. Utóbbin összesen 12 gomb és egy D-pad kapott helyet, kiegészítve két, fémből készült váltófüllel, de ha valamelyikkel mégsem lennénk elégedettek, a Thrustmaster moduláris rendszerének köszönhetően saját szettet is összeállíthatunk.
Thrustmaster Ferrari Race Kit with Alcantara [+]
Maga a TS-XW szervóalap önmagában 150-160 000 forint körüli áron vihető haza, amihez utólag vásárolhatunk olyan kormánykerekeket, mint például a nagyjából 100 000 forintos Thrustmaster Ferrari Race Kit with Alcantara csomag, ami ráadásul nem csak egy GT versenyzésre alkalmas, Alcantara-bevonatú kormánykereket, de egy szintén Alcantarával borított, Ferrari licensszel rendelkező fejhallgatót is magába foglal.
A teljes élményhez szükségünk lesz még egy pedálszettre is, ha pedig már ekkora összeget áldozunk a szimulátorozásra, ne itt kezdjünk el spórolni; bár a 80 000 forintos Thrustmaster T-LCM ára elsőre sokkolóan hathat, de a hall-effektuson alapuló H.E.A.R.T szenzoros érzékeléssel működő, a fékpedál esetében „Load Cell” technológiát használó megoldást választva egy precíz, ugyanakkor tartós pedálsort kapunk a pénzünkért, ami valószínűleg hosszú évekig kiszolgálja majd igényeinket.
Thrustmaster TCA Sidestick Airbus [+]
A tavalyi, sorozatban történt versenytörlés miatt rengetegen kezdtek szimulátorozni, ezzel is kielégítve versenyzésre való éhségüket, így a fenti eszközök talán elterjedtebbek, mint korábban, a hagyományos joystickek viszont még mindig elég rétegterméknek számítanak annak ellenére, hogy például a Thrustmaster TCA Sidestick Airbus 25 000 forintos árával még egész elérhető árúnak is mondható. Az Airbus A320 vezérlőjéről mintázott karra összesen 14 gomb, egy potméter, egy ravasz és egy apró vezérlőkar került, melyeket a gyártó T.A.R.G.E.T (Thrustmaster Advanced pRogramming Graphical EdiTor) szoftverén belül konfigurálhatunk, az eszközt pedig akár kombinálhatjuk is a szériához tartozó, különböző karokat és egyéb kapcsolókat felvonultató központi egységgel is.
A 10 000 forintba kerülő Thrustmaster GP XID Pro gamepad az előbb említett vezérlőkhöz képest gyerekjátéknak tűnhet, pedig a sok, hétköznapi játékos számára ez jelenti a legkényelmesebb beviteli eszközt, ha játékok irányításáról van szó. A szövetborítású vezetékkel használható kontroller kiosztása leginkább az Xbox irányítóinak gombelrendezésére hajaz, ennek értelmében pedig a két analóg kar mellett kapunk összesen hét felső gombot, egy D-padot, illetve két-két ravaszt és vállgombot, így nagyjából minden funkciónak találunk majd helyet, ami a legújabb címek irányítása közben igényként felmerülhet.
SidCorky