Alaplapok, tabletek PC-k és notebookok

ASUS alaplapok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Temérdek Intel Z170-es alaplapot mutattunk az elmúlt hetekben, de az igazán komoly csúcsmodellek csak most jelentek meg az ASUS kínálatában. Itt van például a kicsi-nagy Maximus VIII Gene, amivel Achill3uS igazán szép extrém tuningos eredményeket ért el. A microATX méretű alaplap el van látva minden földi jóval, megfelelő előkészítéssel a fagypont alatti hőmérsékleteket is jól bírja. Az LGA1151-es, Skylake processzorokhoz való foglalat mellett négy DDR4 memóriaaljzatot találunk, a két hosszú PCI Express csatolót pedig közvetlenül a CPU kezeli, tehát ideális CrossFire-höz és SLI-hez. Nem maradhatott le a 32 Gbps-os tempóra képes M.2 foglalat és a SATA Express aljzatok sem, hátul pedig egy Type-C és egy hagyományos USB 3.1 csatlakozót is találunk a tengernyi USB 3.0 mellett. A Maximus VIII Gene nem csak tuningban, hanem hangzásban és hálózati alrendszerben is fejlett, vételára három év garanciával 72 600 forint.

Aki úgy gondolja, hogy neki teljes ATX méretű ASUS elit alaplap kellene Z170-es chipkészlettel, annak melegen ajánljuk a Maximus VIII Hero modellt. Alapvetően ugyanazt tudja, mint a kis Gene, de burkolata kicsit marconább. Funkcióban többletet jelent a harmadik hosszú PCI Express csatoló, igaz, hogy az már az alaplapi vezérlőchiphez kapcsolódik és csak négy adatsávot használ. Nem változott az adattároló rendszer és az USB kapuk kiosztása, a tuningos, hang és hálózati tudás is azonos, de az alaplapra került egy nagyobb díszítőelem. Ára viszont nem sokkal magasabb a Gene verzióénál, három év garanciával 73 900 forintért vihető haza.

Nemsokára befutnak a tuning nélküli, tehát szorzózáras, olcsóbb és egyszerűbb Skylake processzorok, azokhoz lesz ideális a H170-es chipkészlet. A korábbi gyakorlathoz hasonlóan lényegében csak abban különbözik a H-s alaplapi vezérlő a Z-stől, hogy nem lehet vele a CPU-szorzót állítani, tehát tuningolni. A másik változás a H170 esetében, hogy csak egy PCI Express csatolót kötöttek közvetlenül a CPU-hoz, tehát a nem tuningos, egy grafikus kártyás rendszerekhez ajánlott. Kapunk viszont ugyanúgy DDR4 memóriát, M.2 és SATA Express foglalatot – például az ASUS H170 Pro Gaming alaplapon, amin külső vezérlő révén két USB 3.1 port is van, az egyik Type-C aljzattal. Ára három év garanciával 46 290 forint.

Lényegesen olcsóbban  jöhetünk ki az ASUS H170-Plus D3 alaplappal, elsősorban azért, mert DDR3 memóriamodulokat fogad, amelyek egyelőre sokkal kedvezőbb áron kaphatóak, mint a DDR4. Így az alaplap a szokásos, hároméves garancia mellett 37 360 forintba kerül, és jó hír, hogy még erre az olcsóbb modellre is került M.2 foglalat, a SATA Express és az USB 3.1 nélkül pedig valószínűleg megleszünk még néhány évig.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés