Billentyűzetek
A mechanikus billentyűzetek általában nem olcsóak, de azért akadnak köztük valamivel megfizethetőbb árú modellek is. Ilyen például a White Shark Legionnaire névvel illetett klaviatúrája, ami taktilis/kattogós Outemu Blue kapcsolókat rejt magyar karakterekkel ellátott, ABS műanyagból készült kupakjai alatt. A switch-ek 4 mm-es úton járnak, és aktuációjukhoz 60 gf erőkifejtés szükséges.
A 104 gombos, fém fedőlapos periféria 26 gombos anti-ghostingot szavatol, és szivárványos RGB implementációja 9 világítási módot tud. A médiavezérlőket és egyéb extra funkciókat a jól megszokott metódussal, azaz az Fn + [gomb] kombinációkkal érhetjük el. A 890 grammot nyomó, állítható dőlésszögű, csúszásgátló talpakkal megspékelt termék 1,8 méteres kábele harisnyázott, és az árát 13 900 forintban határozták meg.
Hirdetés
Ugyanennyiért vándorolhat a birtokunkba a 61 gombos, 60 százalékos kivitelű, lineáris Outemu Red vagy kattogós Outemu Blue kapcsolókkal serénykedő White Shark Shinobi, amelyet feketében és fehérben, US ANSI, valamint magyar kiosztással egyformán választhatunk; jelenleg a fekete/Outemu Red/HU, fekete/Outemu Blue/US, fehér/Outemu Red/US és fehér/Outemu Red HU variáció érhető el idehaza. A 22 gombos anti-ghostinggal bíró, műanyagházas tasztatúra 17 effektes LED-jei a szivárvány színeiben úsznak, és 1,8 méter hosszúságú, szövetes USB Type-C/Type-A zsinegje leválasztható. Érdemes megemlíteni, hogy egyperces inaktivitás után automatikusan lekapcsol a fénye.
Némileg komolyabb ligában játszik az 54 900 forintért kapható, vezeték nélküli ASUS ROG Falchion, ami lineáris Cherry MX Red switch-eket szállásolt el a kettős fröccsöntéssel gyártott PBT billentyűsapkái alatt (mindazonáltal a magyar kiosztás ABS kupakokkal érkezhet). Az ötprofilos belső memóriával felvértezett, 68 gombos, 65 százalékos eszköz bal oldalán egy érintőpanelecske húzta meg magát, amellyel nem csak a hangerőt állíthatjuk, hanem alkalmazásokat válthatunk, másolhatunk/beilleszthetünk vele, sőt még makrókat is ráprogramozhatunk.
A 2,4 GHz-es, vezeték nélküli módban a telepek (deaktivált Aura Sync világítással) 450 órán keresztül bírhatják szuflával, de a töltéshez használt vezeték kábeles használatra is lehetőséget nyújt; egyébként 30 perces gyorstöltéssel mintegy 32 órára elegendő kraftot pumpálhatunk az akkumulátorba. Tartozékként egy sarkaiban gumitappancsokat hordó, polikarbonát takarót is csomagolnak a ROG üdvöske mellé, aminek nem csupán porvédőként láthatjuk hasznát, hanem megfordítva és a Falchiont beleültetve diffúzorként segíti az annak alsó pereme mentén futó fények terítését.
89 900 forintba kerül a moduláris dizájnú, ROG RX Red optomechanikus kapcsolókkal rajthoz álló, vezetékmentes ASUS ROG Claymore II, amelynek mágnessel felfogatott, plüss-műbőr csuklótámasza és négy médiavezérlő (de makrózható) gombbal, illetve hangerőszabályzó kerékkel megtoldott numerikus padja leválasztható az önállóan 80 százalékos billentyűzetről, de mivel érintkeznie kell azzal a tápellátás miatt, így tulajdonképpen csak a bal oldalra tehető át.
ASUS ROG Claymore II
A 4000 mAh-s, gyorstöltéses akku teljes harci díszben 43 órás játékmaratont tesz lehetővé, ez az időtartam leoltott Aura Sync-es fényekkel 144 órára növekedhet. Szinte magától értetődő, hogy az olyan extrákat sem kell nélkülöznünk, mint az 5+1 profilos belső memória, a 100 százalékos anti-ghosting/NKRO képesség, az F1/F2 felett megpihenő töltöttségjelző, a vezetékes mód vagy a bónusz USB Type-C/Type-A adaptert.
Synthwave