Hirdetés
Belső
Az igazi érdekességek akkor tárulnak fel, amikor leszedjük a Define Nano S oldalfalait. Ezeket egyébként hangszigetelő anyaggal bélelték ki, amitől meglehetősen nehezek. És tényleg szinte semmi rezgést nem engednek tovább, annak ellenére, hogy 0,8 mm-es lemezvastagságuk csak az elmúlt pár év házgyártási trendje alapján nevezhető komolynak. Tesztpéldányunk plexi oldalablakos verzió volt; az ablak majdnem az egész falat kitölti, és kétrétegű – valószínűleg a hangszigetelés miatt –, de csak egyszerű, lemezből hajlított pántok tartják.
A belső teljesen idegen lesz azoknak, akik nem látták még korábban a Define S-t. Látszatra teljesen száműzték a merevlemezhelyeket az első traktusból, lényegében ezt szokták csinálni a modderek is, ha valami nagyon komoly vízhűtést építenek be. A homlokzat mögé akár dupla 140 mm-es ventilátoros, legfeljebb 312 mm hosszú, folyadékhűtéses radiátor is betehető, vastagsága miatt sem leszünk különösebben korlátozva, és akár mindkét oldalára szerelhetünk ventilátort. Legfeljebb a grafikus kártya hosszát kell majd észben tartani, bár ma már a legerősebbek között is akadnak nagyon rövidek. Ha nem lenne elég egy radiátor, akkor a tető alá is szerelhetünk legfeljebb dupla 120 mm-es ventilátorosat. Aki pedig léghűtésnél marad, előre és felülre is két-két 120 vagy 140 mm-es légkavarót tehet be.
Sok háznál, még a nagyobbaknál is elkövetik azt a hibát, hogy a radiátornak ugyan biztosítanak helyet gyárilag, de a pumpa és a víztartály rögzítésére már nem gondolnak. Nos, a Define Nano S nem ilyen. A pumpát a gépház aljába, arra a lemezre csavarozhatjuk fel, aminek a rögzítése kívülről, a ház alján látszott. Természetesen nem hiányoznak róla a rezgéscsillapító gumibetétek és az elterjedt pumpatípusokhoz (DDC, D5) illő furatok sem. A víztartály a ház első részébe tehető, itt függőlegesen végigfutó vágatokat készítettek elő. Akár közvetlenül is felfogatható rájuk a tartályok tartókonzolja, de két külön sínt is kapunk erre a feladatra.
A ház hátsó része már sokkal hagyományosabb. Itt csak az a különlegesség, hogy bár szokásos, torony elrendezésű a belső, az alaplap helye nagyon picike. A mindössze két kártyahelyet takaró hátsó betétek Fractal Design hagyományok szerint fehérek és kézzel oldható csavarok rögzítik őket. A tápot alulra tehetjük, ahol a ház hátsó fala és alja felé is szivacsbetétekre támaszkodik. Természetesen nem hiányozhatnak a rejtett kábelezést segítő nyílások sem, gumibetétek takarják őket, ahogy illik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!