További mérések II.
Válaszidő és input lag
Válaszidő terén a gyártó 6 ezredmásodperces értékkel kecsegtet, amit természetesen gyorsítással ér el, ami a menüből ki- és bekapcsolható, sőt több lépésben szabályozható.
A kikapcsolt opció gyors játékokhoz nem ajánlott, viszont a legagresszívabb beállítás sem feltétlenül jó választás, ugyanis a túllövés itt már masszívan jelentkezik. Ajánlott a köztes opciók közül válogatni. Ami az input lagot illeti, egyszerű fényképezőgépes tesztünk szerint az input lag mértéke 20-30 ms között van.
Betekintési szög
IPS panel esetében már megszokhattuk, hogy szinte tökéletes betekintési szögeket kapunk mind papíron, mind a valóságban.
Most sincs ez másképp: nem pontosan szemből nézve némi fényerő- és kontrasztveszteséget leszámítva minden irányból kiváló a kép. Itt ragadnánk meg a pillanatot, hogy egy szót ejtsünk az IPS paneles monitoroknál jellemző IPS glow effektről: bár a gyártó nem tesz említést olyan réteg használatáról, ami ezt a jelenséget csökkentené, de az EV2736 esetében mégis csak minimális mértékben jelentkezett némi derengés oldalról nézve, így akit ez a jelenség eddig zavart, ennél a monitornál biztos nem lesz oka panaszra.
Menü
A kijelző menüjének kezelhetősége példás, ahogy az egy komoly gyártótól el is várható. Nincs flancos érintős felület, hanem hagyományos, jól feliratozott, egyes funkciók közvetlen elérését is támogató gombokat találunk a monitoron, amelyek mérete egy leheletnyivel lehetne nagyobb, de ha nem akarjuk minden nap nyomkodni, akkor elégedettek leszünk.
A menü nincs túldizájnolva, minden egyszerű és logikus. Az alapmenün felül, ahol a megszokott paramétereket állíthatjuk, előcsalhatunk még egy energiatakarékossággal kapcsolatos beállítási felületet (előlapon a levelet formázó gombbal), ahol többek között a környezetifény-érzékelőt aktiválhatjuk a fényerősség automata szabályozásához.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!