Eee PC-k - a három kislegény

Hirdetés

Monitor, billentyűzet

A legelső, 701-es Eee PC legtöbbet kritizált pontja a webböngészéshez túl kicsi, csupán 800 pixel széles kijelzője volt, amihez nagyon-nagyon kevés, csupán 480 sor tartozik, ami végeláthatatlan görgetést eredményez. A kis panel TN+film technológiája miatt nem büszkélkedhet professzionális felhasználáshoz való tulajdonságokkal, de erre távolról sincs szükség. Bőven elég, ha látszik rajta, hogy éppen írt az egyik barátunk, vagy meg tudjuk nézni az aktuális moziműsort, miegymást, arra pedig tökéletes. Fényereje elég magasra húzható, így szabadtéren, természetes fénynél is olvasható. Jó pont, hogy felülete matt, de a körülötte lévő fekete keret még kisebbnek láttatja, mint amekkora.

LED-es háttérvilágítása és kis mérete miatt homogén színei vannak és fényereje is kellemesen egyenletes.

Sokkal jobban használható a közel két hüvelykkel nagyobb, a legtöbb weboldallal megegyező szélességű, tehát 1024 pixel széles kijelző, amit az Eee PC 900-ba és 901-be szereltek. Ez a panel már elegendő internetezéshez, bár a 600 sor gyakran szűkös lehet. A szintén TN+film technológia most sem világbajnok, de távolról sem kell annak lennie, a rá szabott feladatot tökéletesen ellátja, bár betekintési szögei elég kicsik.

Igaz, 27%-kal nagyobb a képátlója, LED-es háttérvilágításával a nagyobb panel még egyenletesebb, és maximális fényerőben is valamivel jobb, ráadásul továbbra is matt a felülete.

Első találkozásunkkor meglehetősen vegyes érzelmeket keltett bennünk az Eee PC 701 apró billentyűzete. UMPC-k és egyéb kisméretű hordozható számítógépek irányából közelítve szenzációsan jó, de a szubnotebookok vagy notebookok felől nézve vészesen kicsi. Sokan állítják, hogy pár órás MSN-ezés után megszokható, de nekünk pár nap után is kényelmetlenül kicsi volt. Egy-egy e-mail vagy rövid üzenet megírásához elegendő, de hosszabb pötyögésre nem szívesen vállalkoznánk vele. Nálunk az elfogadhatóság alsó határa valahol az MSI Wind vagy a HP 2133 klaviatúrájának szintjén, tehát az Eee PC 701-nél 3–4 centiméterrel szélesebb gombsornál van. Vékony ujjú fiatal hölgyismerősünk, akinek az első pillanatokban még tetszett az aprócska gép, ugyancsak feladta pár óra után, különösen a magyar kiosztás aprócska bal Shiftjére (a másik oldali sem szerencsés) és az Esc mellé rejtett 0-ra panaszkodva.

Semmivel sem jobb a helyzet a nagyobb Eee PC 901-nél, de legalább szélesebb csuklótámaszt kapunk.

A korábbi modellekhez képest újdonság a fő billentyűzetsor és az akku dudora között keresztbefutó vékony, ezüstös sáv, benne teljesítményprofilokat aktiváló és zoomoló gombokkal, valamint a jobb végén a bekapcsolóval. Előrelépést jelent a mélyebb csuklótámaszba ágyazott, sokkal méretesebb touchpad. Itt is találunk némi matt ezüstöt, ami az érintőmezőt keretezi, és alul a most már különválasztott gombokban folytatódik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

  • Felnőtt az Eee PC

    Kistestvérei után itt a legnagyobb Eee PC, az 1000H 10 hüvelykes kijelzővel, nagyobb billentyűzettel.

  • Atomot asztali számítógépbe?

    Kis költségvetésű mini rendszereket vizsgáltunk használhatóság szempontjából.

  • Itt a nagy Eee PC!

    Az Eee PC 1000H érkezése és egyéb hardveres érdekességek mellett egy Mode Com MP3-lejátszót is bemutatunk.

  • Mini AMILO

    A Fujitsu Siemens is előállt saját netbookjával. Kipróbáltuk az AMILO Minit.

Előzmények

Hirdetés