Tesztpadon az új Dell Inspiron 15 5000-es notebook

Hirdetés

Gyakorlati tapasztalatok

Kellemes megjelenésű, korrekten összerakott, de mégis csak teljesen műanyagból készült notebook az új Inspiron 15 5000. Kézbe fogva, kicsit megnyomorgatva kifejezetten jó benyomást tett ránk. Nem ropog, nem nyekereg, nem horpad túlzottan, zsanérja stabilan jár, ráadásul középen megfogva egy kézzel nyitható, nem kell tartani az alsó részt. Rendben vannak az illesztési hézagok is, vagyis a Dellnél jó munkát végeztek.

A billentyűzet szerintünk szintén rendben van, ha az olcsóbb modellek irányából nézzük, de egy két-háromszázezer forintos összeállításba már komolyabb változat illene, és ott a hiányzó háttérvilágítást sem biztos, hogy megemésztik a potenciális vásárlók. A kiosztásban egyedül a keskeny Enter és az ellaposított kurzormozgatók lehetnek zavaróak, az Enter környékén (az optikai meghajtó fölött) a többi résznél jobban rugózik a klaviatúra. Kifejezetten tetszett nekünk az alatta lévő touchapd. Felülete kissé érdesített, integrált gombjai nagyon kellemesen járnak, ezt a megoldást egy drágább gépben is el lehetne fogadni.

Az alap, 1366x768-as, TN+film paneles kijelző megint egy olyan részlet, ami a termékpaletta alsó részén még elmegy, de aki komolyan gondolja a notebookozást, erősen fontolja meg a Full HD panelt. Kár, hogy a Core i3-mal összepárosítva – mondjuk 150 000 forint környékén – nem választható. Maximális, 209 cd/m²-es fényereje és 400:1 kontrasztaránya sem éppen világszám, úgy tudjuk, az IPS panel lényegesen jobb paraméterekkel bír. Hangzásban kicsi visszalépett az Inspiron 15 5000 az elődjéhez képest, ami kifejezetten jól szólt. Most viszont csak egy egyszerű hangszóróra futotta, ami legfeljebb az operációs rendszer hangjelzéseihez elég, ez a drágább verziókhoz már egyáltalán nem illik.

Rengetegszer bizonyította már a negyedik és ötödik generációs Core i processzorcsalád alacsony fogyasztású vonala, hogy a 15 wattos TDP érték mellett gyerekjáték lehűteni még a vékonyabb laptopokban is. Az új Inspiron 15 5000-nek pedig vaskos szellőzőnyílása van, ami komoly méretű hűtőbordát és ventilátort sejtet. Ráadásul esetünkben nem volt különálló grafikus kártya, így az annak a lehűtésére szolgáló extra teljesítmény is a CPU-t vette kezelésbe. Így aztán az aktuális kánikulában, 28 °C-os szobahőmérsékletnél is csendes, nyugalmi állapotban néma maradt a laptop, teljes terhelésen minimális, 20 dB körüli zajszint mellett csak a fenéklemezen mértünk 40 °C fölötti értéket, miközben a CPU maximuma 63 °C volt. Ezek remek értékek ilyen melegben.

Akkumulátoros üzemidő kapcsán is csupa jó hírrel szolgálhatunk. Az egyébként nem túl acélos, mindössze 40 wattórás akku minimális terhelés mellett közel tíz órára elegendő volt, közepes fényerőn, HD videózással hat órát bírt ki, igaz, teljes terhelés mellett alig több mint két óra után már a töltőért kellett nyúlnunk, ami két és fél óra alatt táplálta vissza az energiát. Egy Core i5-ös, Full HD IPS paneles összeállításánál rövidebb üzemidőre lehet számítani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés