Corsair K95 RGB Platinum billentyűzet: mechanikus maximalista

A K95 RGB átdolgozott kiadása kisebb lett, de ötletes apróságokkal dobták fel.

Szoftver, értékelés

A szoftveres oldalért a friss megjelenésű Corsair CUE szoftver felel, mely számos más Corsair termék vezérlőprogramja is egyben. Ezeknek a beállításait demó módban végig lehet próbálni, de szerencsére bekapcsolható, hogy csak azokat a hardvereket lássuk, melyek valóban kapcsolódnak a gépünkhöz, így letisztultabb a felület.


[+]

A program által egyébként továbbra is rendkívül részletes, de ne feledkezzünk meg arról, hogy már az alapbeállításokhoz is mindenképp szükség van rá: beállítható az USB mintavétel, innen lehet a firmware-t frissíteni, személyre szabhatjuk, hogy a Win lock gomb mely billentyűket vagy billentyűkombinációkat tiltsa, valamint a három extra gomb (Win lock, profil, gomb fényerő) színét is itt lehet megváltoztatni.


[+]

A CUE telepítése egyébként nem alapfeltétele a működésnek, hiszen van 8 MB belső tárhely, amibe eltárolhatjuk a beállításokat három profilban. Ugyanakkor a 8 MB nem olyan sok, egy-egy hardveres profilban épp ezért kevesebb a beállítási lehetőség, mintha egy szoftveres profilt hoznánk létre, amiből szinte akármennyi lehet, hiszen bármilyen szoftverhez készíthetünk akár egy saját profilt (saját névvel, saját ikonnal megkülönböztetve), éppen ezért a teljes funkcionalitáshoz és háromnál több profilhoz már kell a CUE-t is használni. Erre egyébként a szoftver is felhívja a figyelmet, amikor új profilt hozunk létre, illetve az itt lévő képeken is láthatóan feltüntettük a különbséget – az opciók számát érdemes figyelni. Természetesen nem csak saját profilok létrehozását támogatja a program, hanem vannak felhasználók által készített egyedi profilok is, amelyekhez szintén hozzáférhetünk, kereshetünk közöttük, letölthetjük és kipróbálhatjuk azokat.


[+]

A lehetőségek tárháza rendkívül széles. A legérdekesebb ezek közül a komplex makrózás, mely nem csak a lenyomott gombok sorrendjét menti, hanem a gomblenyomások hosszát, a köztük eltelt időt, sőt akár mellé az egér elmozdulását, klikkeléseket, scrollozásokat is rögzíti. Sőt azt is meghatározhatjuk, hogy mi váltsa ki a makró úgymond lejátszását, azaz egy gomblenyomás/elengedés, a gomb nyomva tartása, nyomogatása, illetve a makró lejátszásához hangot is hozzárendelhetünk, ha biztosra akarunk menni, meghatározhatjuk mi történjen egy makró végén, legyen-e ismétlés és az milyen sűrűn, hányszor, mekkora időközökkel stb. Ezenfelül lehetőség van a gombok átprogramozására, alkalmazásindításra és szövegbevitelre vagy kiírásra egy gombnyomásra (szintén ugyanazzal a sebességgel, ahogy beírtuk a szöveget), gomb nyomva tartásának imitálására, gomb letiltására.


[+]

Ezután már csak hab a tortán a mindenféle, gyárilag kiválasztható megvilágítási mód, és az egyedi, gombonkénti programozhatóság, amivel aztán végképp órákat lehet eltölteni, hiszen itt is a legapróbb részletekig személyre szabható minden paraméter. Itt említenénk meg a 19 szegmensre osztott élvilágítást, mint abszolút újdonságot: a billentyűzet felső éle is világít, emögött egy 19 darabból álló LED-sor található, aminek színe, effektje szintén egyesével programozható.


[+]

Nem könnyű reálisan értékelni a Corsair zászlóshajóját, a K95 RGB Platinumot, pláne annak fényében, hogy hivatalosan ugyanannyiba (200 dollárba) kerül, mint a közvetlen előd, a K95 RGB, tehát azonos áron kapunk többet, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy máris megéri megvenni. Mindenesetre azt azért látni kell, hogy a változtatások kicsit többnek tűnnek egy egyszerű ráncfelvarrásnál. Egyrészt a funkciógombok megnyirbálása már alapból okot adhatna egy új számozásnak, de a tény, hogy több mindent örökölt a már sokat emlegetett K70 RGB Rapidfire-től, csak erősíti ezt az érzést.

Ám bármi is legyen a neve, számozása, masszívan a felsőkategóriás eszközről beszélünk, ennek megfelelő tudással (beleértve az eddig nem említett NKRO-t), rendkívül erős felépítéssel, elsőosztályú szoftverrel, ami messze túllő az átlag igényeken. A kivitelezés is nagyon igényes, de a (festett) ABS gombokért kicsit kár volt, főleg ha azt nézzük, hogy aki ennyit kiad billentyűzetért, az akár többet is megadna érte, ha ezen a téren komolyabb minőséget villantana a gyártó. A 66 000 forintos vételár egyébként sem kevés, véleményünk szerint több annál, amit a grandiózus tudás ellensúlyozni tudna.


Corsair K95 RGB Platinum mechanikus billentyűzet

Daywalker

A Corsair K95 RGB Platinum mechanikus billentyűzetet a Corsairtől kaptuk tesztelésre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés