ASUS TUF Dash F15: gamer notebook jó áron

A ROG család tagjai erősek, de drágák – az árérzékeny vásárlóknak az ASUS inkább a TUF szériát kínálja.

Bevezető, külső

A 2022-es esztendőre alaposan átdolgozta a TUF Dash szériát az ASUS, és nemcsak a kötelező hardverfejlesztést végezte el, de a külsőn és a hűtésen is javított. Az eredmény egy nagyon ígéretes noteszgép lett, mely nemcsak játékra, hanem általános felhasználásra is bevethető lehet a megfelelő komponensek összeválogatásával. Hogy tesztalanyunk is ilyen konfiguráció-e, az hamarosan kiderül, de az biztos, hogy első ránézésre a 12. generációs Intel processzort és GeForce RTX 3060 grafikát tartalmazó modell egész jó ár/érték aránnyal rendelkezik!

Dizájn

Az ASUS a felső kategóriában a ROG márkajelzésű notebookokkal keresi a játékosok kegyeit, és nagyon odafigyel arra, hogy a TUF gépek véletlenül se „kóstolgassák” azok piacát. Ennek egyik jele, hogy a tesztalanyunk jórészt műanyag burkolatot kapott, egyedül a kijelző az, amit fém véd és tesz kevésbé hajlékonnyá. Szerencsére a műanyag maga igényes hatást kelt, a megmunkálás, kidolgozás jó, a gépház pedig megfelelően stabil és merev. Színösszeállítás és díszítések területén nem szaladt el a ló a tervezőkkel, sötétszürke alsó burkolatot és fekete fedelet, illetve csuklótámaszt kapunk, melyek selyemfényű felülete elég jól gyűjti az ujjlenyomatokat. Azt, hogy nem egy átlagos notebookról van szó, kevés dolog jelzi: az egyik a WASD gombok kiemelése, a másik pedig egy vörösre színezett gumitalp, mely persze csak akkor látszik, ha a gép alja néz felénk.


[+]

A kijelzőt tartó zsanérok a panel két szélére kerültek, közöttük „átlátunk” az alsó rész felett. A zsanérok maguk viszonylag masszívak, nem lötyögnek, stabilan tartják a 15,6”-es képernyőt, viszont csak körülbelül 140 fokos nyitási szöget kínálnak. A csuklótámasz is kellően erős, a billentyűzet sem nevezhető túlzottan hajlékonynak – mindent egybevetve a gamer kategóriához mérten viszonylag vékony és könnyű notebook strapabíró, minőségi hatást kelt. A kijelzőt körbevevő keret vékony, felső élén egy vastagított rész segíti a felnyitást, és ide került a 720p felbontású, átlagos képminőségű webkamera is.

[+]

Hátára fordítva a noteszgépet egy masszív gumilábakkal körbevett területet találunk, igen nagyméretű szellőzőnyílásokkal. Az alsó panel felnyitása egyszerű, minden szükséges csavarhoz hozzáférünk. A burkolat alatt két SODIMM foglalatot (is) találunk, tehát nemcsak a hűtést lehet újrapasztázni vagy az SSD-t fejleszteni, de a RAM is bővíthető házilag is.


[+]

A gép oldalán viszonylag sokféle csatlakozót találunk: van itt egy Thunderbolt 4 interfész, mely 100 wattos USB-PD töltést és DisplayPort kivezetést is kínál, illetve van egy másik Type-C konnektor is, mely USB 3.2 Gen2 portot rejt, G-Sync képességgel is rendelkező DisplayPorttal együtt. Akad továbbá két Type-A csatlakozó USB 3.2 Gen1 sebességgel, egy HDMI 2.0b, egy Gigabit Ethernet és kombinált hangcsatlakozó is rendelkezésre áll. A kínálat tehát nem rossz, de az elhelyezéssel kapcsolatban megjegyeznénk, hogy az egyik Type-A konnektort leszámítva minden más csatlakozó a bal oldalra került.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés