Működés
Kézbe fogva az egy fészekből való tízes tableteket egyértelmű volt, hogy melyik az olcsó és melyik a nagyon olcsó. Az Arnova A10 felső és alsó borítása jobb oldalon 1 milliméterre elvált egymástól, „pengetni” lehetett a felső részt. Ráadásul körben éles pereme volt, vágott, felülete pedig olcsó hatást keltve fénylett. Minden bizonnyal a hátlap kidörzsöléséhez sem kell majd több pár hónapnál. Ehhez képest az Arcos A101 egészen szépen egyben volt. A hátsó fémbetétek elég jól kimerevítették a készüléket, a fém kitámasztó pedig kiválóan megtartotta a masinát meredek – filmnézős – és lapos – gépelős – szögben is. Annak ellenére, hogy az Arnovának csak egy hangszórója volt, nem szólt lényegesen rosszabbul az Archosnál, ami az alap notebookok hangzásvilágát produkálta. Ha a monitor mellett vezetik ki a hangszóróit, akkor még korrektnek is lehetne nevezni, ami kijött belőlük, így viszont a magas és közép tartomány erősen leárnyékolódott.
Hirdetés
Használat közben is egyértelmű volt a két masina erőviszonya és helyzetük a piacon. Az Archos 1 GHz-es processzora többé-kevésbé elég volt a zökkenőmentes üzemhez, bér érezhető volt az optimalizálás hiánya. Azért a „mérges madarak” és 720p-s filmek (14 megabites MOV is) flottul mentek, szóval komolyabb panaszunk nem lehet a vasra. A hardveres gombok hiánya néha zavaró volt. Pár alkalmazásban a virtuális gombsor a grafikát eltolta, de az érzékelő mezők maradtak a helyükön, bizonyos esetekben pedig a szoftveres gombok akadozva érzékeltek. Jól vizsgázott az A101 Wi-Fije: 6-8 méteres távolságból egy falon keresztül is közepes jelerősséggel fogta n-es routerünket. Melegedést nem tapasztaltunk, az akku pedig nagyjából hat óra HD videózáshoz volt elég. Masszív internetezéssel és játszogatással nem sokkal, de gyorsabb ütemben merült. Sajnos az akku a saját töltőjével is iszonyat lassan táplált vissza. Egy óra alatt 15%-ig jutottunk, négy óra alatt 88% volt az állás, több mint öt óra kellett a teljes feltöltéshez.
Jóval döcögősebben ment a móka az Arnova A10-zel. Egyrészt a 600 MHz-es Rockchip érezhetően küzdött a viszonylag nagy, 1024x600 pixeles kijelzővel, másrészt reziszív érintőfelülete, kicsi betekintési szöge és a multi-touch hiánya is megkeserítette az életünket. Ehhez jött még a gyenge, g-s Wi-Fi, ami már alig fogott jelet ott, ahol az Archossal még feles térerőt mértünk. Ezúttal videóknál is rezgett a léc, a komolyabb bitráta 720p-s felbontás mellett akadozást okozott, ráadásul az Angry Birds és hasonló játékok élvezhetetlenre lassultak. (Nem is említve azt, hogy ezek csak nem hivatalos trükkel kerültek a gépre.) Akkuban nagyjából a felét tudta az Arnova az Archosnak. Videózással 3 órát, netezéssel kevesebbet, de legalább gyorsan, két óra alatt visszatöltött.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!