Archos és Arnova – tabletek 10”-on

Hirdetés

Hardver, szoftver

Azt már említettük, hogy az Arnova az Archos olcsó márkája, és az A10-nek csak rezisztív a kijelzője, míg az A101 kapacitívat kapott. Legalább ennyire lényeges különbség, hogy az Archosban 1 GHz-es Texas Instruments OMAP 3630 processzor van, PowerVR SGX 530-as 3D gyorsító, 256 MB belső memória és 8 GB-os háttértár becses társaságában. Ehhez képest az Arnova A10 csak egy 600 MHz-es Rockchip R2818 processzort, 200 MB memóriát és 4 GB-os háttértárat tudhat magáénak, 3D gyorsító nincs. Hálózati elérés terén egyik masina sem bajnok, de azért az Archosnak van n-es Wi-Fi-je és Bluetooth 2.1 modulja. Az olcsó Arnovának érezhetően kisebb hatótávolságú g-s Wi-Fi jutott, Bluetooth adaptere sincs. Sajnos, a 3G modem és a GPS mindkét eszközből kimaradt. Kijelzők kapcsán érdemes megnézni az alábbi képet, hogy mennyire semmilyen az Arnova betekintési szöge az átlagosnak mondható Archos A101-hez képest is.

Operációs rendszer terén egyik masina sem szuperaktuális. A 3.0-s Androidot el lehet felejteni ezekkel az egymagos vasakkal, de sajnos a 2.3-as verziót sem kapták meg. Az Archos A101-en 2.2.1-es Froyo fut, az Arnova A10-re pedig 2.1-es Eclairt telepítettek, hivatalos továbbfejlesztésről egyik modell esetében sem tudunk. Mondjuk az Arnova A10 esetében ez lesz a legkisebb gondunk, ugyanis ott még Market vagy bárminemű más alkalmazásforrás sincs, gyárilag pedig csak a legszükségesebbeket (internetböngésző, e-mail kliens, médialejátszók, ébresztőóra, zsebszámoló, fájlkezelő, hangfelvevő) kapjuk. Érdemes lehet megfontolni az Arctablet nem hivatalos – tehát garanciavesztéssel járó és nem garantáltan hibamentes – firmware-ének feltelepítését, amivel lényegében Archos tabletté válik az Arnova, továbbá kerül rá Market és egyéb jóságok.


Meglehetősen szegényes az Arnova A10 gyári kínálata, és bővíteni sem egyszerű

Alapból az Archos A101-en sem találtunk hivatalos Android boltot. Helyette az AppsLib nevű alkalmazást kaptuk, amiben a legtöbb lényeges szoftver megtalálható, de kevesebb az értékelés, a fizetős tételekhez pedig mindenképpen PayPal fiók kell, illetve az AppsLib fiók elkészítése nem ment zökkenőmentesen. Itt is inkább az Arctablet megoldását, a ArcTools appot javasoljuk, ami felteszi szépen a hivatalos Marketet és még pár Google alkalmazást. Ez a csomag az archososított Arnovára is felmegy.


AppsLib - az Archos tabletek alkalmazásboltja

Az alap Archos csomag sem éppen bőséges. Az említett AppsLiben felül a szokásos tételek vannak benne (böngésző, médialejátszók, óra, naptár, számológép, fájlkezelő, e-mail kliens), illetve kapunk még YouTube klienst, Google keresőt és egy Archos távirányító programot, amivel Wi-Fin keresztül másik Archos tabletet vezérelhetünk.


Archos A101 alapkínálat alapszinten Market helyett AppsLibbel

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények