Piros csíkos kis-nagy notesz

Hirdetés

Melegedés, zaj, akkumulátor

A melegedés és zajszint méréséhez először 20 percig nyugalmi állapotban állni hagytuk a gépet. A második hőmérséklet-mérés előtt egy órán keresztül maximális terhelés mellett használtuk. A szobában mindeközben 23 °C volt.

Nyugalmi állapotban a billentyűzet és környéke 32–33 fokig melegedett. Az egyedüli kiugró, 39 fokos értéket a touchpad mellett lévő merevlemez okozta. Két csuklónk alatt a hőmérsékletkülönbség jól érzékelhető volt. Az optikai meghajtótól eltekintve alul is elég egyenletesen alakultak a hőfokok. Ventilátora alig hallhatóan ment, 5 cm-ről 47 dB-t mértünk, ami átszámolva 21 dB-nek felel meg. A processzor 47–48 °C-os volt.

Ezután meghajtottuk a kis Amilót, hadd melegedjen. Sokáig vártunk, de az előző állapothoz képest nem sok változás tortént. Három ventilátorfokozata hangra közel volt egymáshoz, legfeljebb 24 dB-t mértünk. A billentyűzetnél szinte alig pár fokot emelkedett a hőmérséklet. A winchester sem lett sokkal melegebb, de a két oldal közti különbség megmaradt. Az értékeket elnézve csak találgathatnánk, hogy hol van a processzor, az egyedüli árulkodó jel az a bizonyos 42 °C a jobb oldalon, ami egyben a burkolaton mért legnagyobb hőmérséklet. Bátran kijelenthetjük, a hűtőrendszer jól végzi a dolgát. A CPU maximális terhelés alatt 57–58°C-ig melegedett, kifelé 49 fokos levegőt fújt. Az 1,5 GHz-es processzoros MSI PR200 YA burkolata az Amilóéhoz hasonlóan nem nagyon melegedett, viszont a CPU hőmérséklete ott 70–72 fokig felkúszott.

A kis gép 6 cellás áramforrása 5200 mAh-s és 57,7 Wh teljesítményű. Külsőre egészen kicsi volt a telep.

Az akkumulátor-merítéseket a legkisebb terheléses teszttel kezdtük. Ehhez a Vista Power Saving profiljára váltottunk, a kijelzőt a legkisebb fényerőre, a processzorhasználatot a lehető legalacsonyabbra állítottuk. A kijelző és merevlemez leállítását is kikapcsoltuk. Ezalatt csak egy szöveges fájl görgetése ment. Második merítéskor a fényerőt a felére vettük, és a processzort teljesítményét úgy állítottuk be, hogy a folyamatosan lejátszott 720p-s, 1280x720 felbontású DivX videó ne akadozzon. Végül a legnagyobb terheléssel hajtottuk a kis notebookot. Ehhez a High performance energiagazdálkodási profilt használatuk, maximális fényerejű kijelzővel és bekapcsolt Wi-Fi-vel. Lemértük az akku feltöltéséhez szükséges időt is bekapcsolt és kikapcsolt géppel.

Az első akkumerítés eredménye igazolja a gyártó által ígért teljesítményt. Az 5200 mA-es teleppel több mint öt óráig olvasgathattunk a notebookon. Eközben a processzor 1088–1200 MHz-re lassult. A videolejátszás bő két órán keresztül folyt, mialatt az 1600 MHz-re lassuló CPU 60–80% terheléssel ment. A maximális teljesítménnyel végzett merítést 110 percig bírta. A feltöltés bekapcsolt gépnél három órát vett igénybe, kikapcsolva nem valami sokat, 11 percet csökkent ez az időtartam.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Penryn-alapú Asus notebook tesztje

    45 nm-es gyártástechnológiával készülő processzor, friss GeForce 9500M GT és megannyi érdekesség jellemzi az Asus M51S jelű laptopját.

  • Processzordömping közeleg!

    Startra készek az AMD és az Intel új termékei, ezért notebookok, kiegészítőik és egyéb érdekességek mellett összefoglaljuk a CPU-piac jelenlegi állását.

  • Notebooknak látszó alma

    Vajon a MacBook Air használható legalább feleannyira, mint amilyen gyönyörű?

  • Toshiba Portégé R500 - kis drága

    A Toshiba 12 hüvelykes kijelzővel ellátott szubnotesze több dologban rekorder, ennek megfelelően kilója hétszázezer forintba kerül.

Előzmények