Hangminőség, értékelés
Gamer fejhallgatóhoz képest rendben van a hangzás, de ez nagyban függ az éppen beállított hangzási módtól is. Ennek kikapcsolására nincs lehetőség, mindenképpen ki van választva valamelyik a játék, film, beszéd és zene négyeséből, és szerencsére ezek jól el is vannak találva. Az illesztőprogram XPG Audio Center névre hallgat, ezt a gyártó honlapjáról tudjuk letölteni; a telepítés nagyon egyszerű, egy next-next-finish gombkombináció végig kattintgatása után már elénk is tárul a kezelőfelület.
Hirdetés
A használata sem túl bonyolult, legalábbis miután rájövünk, hogy nincsenek szem előtt a menüpontok, azok a hangszóró és mikrofon ikon fölött tartott kurzor hatására bukkannak elő. Ezek nevei többnyire egyértelműek, de javulást egyik sem hoz, a Dynamic Bass, valamint a térhatást változtató funkciók határozottan rontanak a minőségen, már egyesével bekapcsolva is recsegős, visszhangzó eredményt kapunk. A Smart Volume funkció viszont hasznosnak bizonyult, okosan állítgatja magának a hangerőt az éppen játszott tartalom függvényében, játék közben nyugodtan felcsavarhattuk, hogy füleljük a lépteket, nem jött ránk a szívroham akkor sem, mikor hallgatózás közben elzúgott a fejünk felett egy repülő.
XPG Audio Center – hangszínszabályzó [+]
A virtuális térhangzás bekapcsolása ebben az esetben sem váltotta be a hozzá fűzött – sajnos tesztről tesztre kevesebb – reményeket, bekapcsolt 7.1 esetében dobozszerű hangzást kapunk, a mögöttünk vagy előttünk lépdelők iránya nem azonosítható be egyértelműen, inkább zavaró, mintsem hasznos funkció.
XPG Audio Center – beállítások [+]
Sztereó módban viszont nem lehet panaszunk, ha a megfelelő célra használjuk. Gamer fejhallgató lévén a mély tartomány erősebben van jelen a többinél, ez játékok közben pozitívum, nagy élmény így lövöldözni. Zenehallgatásnál már érdemesebb átkapcsolni az erre kijelölt EQ módba, itt már kicsit csökken a basszusok ereje, de még mindig inkább a mélyekben bővelkedő muzsikákhoz ajánlott. Jó hír, hogy nagy dinamikájának köszönhetően minden hangtartomány előcsalható, aki a játék mellett komolyabban gondolja a zenehallgatást, annak érdemes rászánnia egy kis időt a hangszínszabályzó kézi beállítására, így minden zsáner kedvelője megtalálhatja a megfelelő hangzásvilágot.
XPG Audio Center - Xear Surround Max [+]
A mikrofon meglepően jó minőségben rögzíti a hangot, magas hangerővel beszélve is érthető marad, bár kezdésnél érdemes lehalkítani, mert alapbeállításon többen is panaszkodtak arra, hogy túl hangosan hallanak. Egy szivacs még nem ártott volna a végére, a szuszogás zavaróan behallatszik, de kicsit eltartva a mikrofont ennek mértéke csökkenthető.
Értékelés
Az ADATA XPG EMIX H30 egy jó fejhallgató. Élmény vele játszani, a sztereó hangtérben pontosan bepozicionálhatók az ellenfelek, a megfelelő beállításokkal zenehallgatásra is használható. Hosszú távon viszont már nem akkora élmény, főleg a nyári kánikulában, szellőzés hiányában gyorsan beizzad alatta az ember, egy filléres plüss fülpárnával ez kiküszöbölhető lett volna. A SONOX F30 külső hangkártya viszont inkább elvesz belőle, mint hozzáadna. A vezérlőpanel nagy segítség nyújt a kezelésben, de PC-t használ, be kell szereznie egy USB hosszabbítót is, a tartozékként kapott vezeték csak a laptopon játszóknak lehet elég. Tekintve a 47 000 forint körüli árát, és azt a tényt, hogy a fejhallgató önmagában nem megvásárolható, akinek nincs szüksége a – kevés érdemi funkciót kínáló – külső hangkártyára, más gyártónál akár olcsóbban is találhat olyan darabot, ami felér az EMIX H30-hoz.
SidCorKy
Az ADATA XPG EMIX H30 rendszert az ADATA Technology bocsátotta rendelkezésünkre.