Hirdetés

Acer Predator 21 X: szürreális

Elképesztően brutális, őrületesen drága és persze villámgyors is az Acer limitált szériás csúcs noteszgépe.

Tapasztalatok

Kijelző

A 21 X nagy különlegessége a képernyő, ez ugyanis az első, és egyelőre az egyetlen hajlított kijelzővel készülő noteszgép a világon. Szerencsére a panelben nem csak ez a pláne, hanem kiváló minősége is: maximális fénysűrűsége 461 cd/m², amely mellé 1196:1-hez kontrasztarány tartozik.


[+]

A színeket illetően az sRGB színteret gyakorlatilag teljes mértékben lefedi a panel, de a nagyobb AdobeRGB tér esetén is képes közel 90 százalékos lefedettséget biztosítani. Sajnos az uniformitás nem a legjobb, 20% körüli eltéréseket is mértünk, de ez játékok közben nem vehető észre. Nem mondható tökéletesnek a színhűség sem, de ez ismét csak nem lesz probléma akkor, ha nem fotószerkesztésre akarjuk használni a gépet.


[+]

Mindezeken túl meg kell említeni azt is, hogy a 21 hüvelyhez tartozó 2560x1080 pixeles felbontás 130 ppi feletti pixelsűrűséget jelent, ami szép éles képet ad, a hajlítás és az extra széles képarány miatt pedig az élmény még inkább magával ragadó.

Hirdetés

Használat közben

Ha valami úgy megy, mint egy kacsa, és úgy hápog, mint egy kacsa, akkor az kacsa, tartja a mondás, de a Predator 21 X hiába néz ki úgy és használjuk úgy, mint egy notebookot, ez tulajdonképpen mégsem az, hanem egy lapos asztali gép, egy kis méretű, 21:9-es ívelt monitorral, amit az előbbi tetejére lehet hajtani. Ennek megfelelően kicsit értelmetlen dolog például a hordozhatóságról beszélni: nem egy olyan SFF asztali számítógép van a piacon, ami könnyebben magunkkal vihető, a 21 X mellett legfeljebb az szól, hogy ideig-óráig áramszünet esetén is használható. Arról, hogy menet közben dolgozzunk vagy játszunk a géppel, nyugodtan lemondhatunk: ölünkbe véve borzasztó kényelmetlen, óriási mérete okán pedig nem sok hely van, ahol csak úgy kinyithatjuk, ráadásul azbesztnadrág nélkül még égési sérüléseket is szerezhetünk.


[+]

Az igaz ugyan, hogy maga a burkolat szinte sehol sem melegszik 40 °C fölé még hosszabb játék után sem, ám kifújt levegő hőmérséklete ilyenkor már meghaladja az 52 °C-ot, és ez a kifújás hátra és oldalra is történik. A hűtőrendszer, amely öt ventilátort használ (kettő befelé fújja a levegőt, három pedig kifelé) óriási teljesítményű, és nem is különösebben hangos.

Alapjáraton tulajdonképpen még némának is mondható, de terhelve sem lesz zavaró a hangja. A szélzúgás persze hallható, de sivítás, fütyülés nincs, a zajszint a teljesítményhez képest elfogadható szinten marad (kivéve, ha kézzel maximumra állítjuk a fordulatszámot, mert akkor tényleg hangossá válik a Predator 21 X).

Ami a hűtés hatásfokát illeti, az kifejezetten jónak mondható, normál sebességen tökéletesen képes megbirkózni a CPU és a két GPU jelentette terheléssel. A gondok akkor kezdődnek, ha bekapcsoljuk a Turbo fokozatot, ilyenkor ugyanis már közbeszól a fizika: a konnektornál mért 450 wattnyi felvett teljesítményt (amelyből körülbelül 410 watt jut a központi és grafikus processzorokra) egyszerűen nem képes elvinni, a CPU magjai körülbelül fél perc alatt elérik a 97-99 °C-ot, és a GPU-k is alaposan felforrósodnak, majd bekövetkezik a throttling. Ennek mértéke egyébként nem vészes, maximum 10-12% körül mozog, de ahhoz pont elég, hogy megmagyarázza a Turbo üzemmódban mért játékteljesítmények ingadozását ott, ahol a terhelés eléri a maximumot.

Billentyűzet

A gigantikus méretű notebookra közel asztali méretű billentyűzet került, amely ugyanakkor egy hajszálnyival mégis kisebb annál, ezért igényel némi megszokást. A sapkák alatt egyébként standard Cherry MX Brown kapcsolókat találunk, így az élmény tényleg olyan, mintha egy jó minőségű asztali, mechanikus billentyűzeten játszanánk.


[+]

Nagyon jó ötletnek tartjuk az átfordítható tapipad/numerikus rész kombót is, mert ezzel használható marad a notebook akkor is, ha éppen nincs kéznél egy egér, de mégis teljes szélességű maradhatott a klaviatúra.

A tapipad egyébként, bár nem valami nagy, megfelelő érzékenységű és kényelmesen használható, gombjai pedig puhák, de jó visszajelzést adnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények