Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    Próbáljuk meg használni a mozgókép kifejezést, ha nem akarjuk predesztinálni a felhasználási területet, és akkor nincs kavar. ;)

    Node haladjunk sorban a válaszokkal.

    #726:

    Megint annyira sarkosan fogalmazol, pedig sokkal árnyaltabb a dolog... "megfigyelhető, mennyire nincs mozifilmes képe"

    Az az egyik, hogy senki nem beszélt mozifilmről itt (ide tartozik a később megemlített profizmus, ami a megélhetést, tehát a moziipart jelenti) erről itt nincs szó.

    Aztán örülök, hogy kiemelted a bokeh-t, ami a fókuszon kívüli képrészek elmosottságát jelenti, és semmi köze ahhoz, hogy Nikon vagy Canon. Ez is ugyanakkora, 35mm-es filmnek megfelelő méretű érzékelőt használ, és csupa fényerős lencsét használtak hozzá, ami szépen elmosott bokeh-t eredményezett, tehát pont ezt kritizálni, félrevezető belemagyarázás, vagy fogalomzavar.

    Ha valódi okokat szeretnék felsorolni, amiért kevésbé filmes érzésű a Fragments, az a 25 fps, ami valóban "TV-s" hangulatot ad a mozgásnak, és az hogy nincs szanaszét színezve mindenféle Magic Bullet sémákkal, amitől a mai fiatalok azt hiszik, hogy attól lesz filmes a kép... :(

    "a vak is látja a különbséget" [link] - Ez mi? Ez valóban sokkal filmesebb, jó példa, jó szemre vall.

    Oké, ettől ponttól nem tekintelek hiteles hozzászólónak, bármit is mondjál ezután, akár erre reagálva, akár mozgóképes témában.

    (#735) dabgergo:

    Igen, de én a propaganda részét kizártam a fejemből megtekintéskor, és csak a lényegre koncentráltam.
    És azt is látni kell, hogy ma már a filmkészítés központi eleme nem a kamera, mert ezek egyre elérhetőbbek mindenki számára, a különbségek egyre csökkennek.
    A filmkészítés szintjeit pont azok a további eszközök adják meg, amelyek megfelelő alkalmazásához szakértelem kell és amiktől hatásos lesz egy történetelbeszélés képekben.
    De azért ezek ára is jócskán csökkent a DSLR-ek hatására, sőt a legtöbb házilag is megépíthető, pont amiatt mert a DSLR-ek könnyűek, nem 10-15 kiló+rig, mint egy hagyományos filmes kamera, aminek a biztonságos mozgatásához jóval erősebb, komolyabb anyagok, gépek kellenek.

    #732:

    Képes az. Most nem a Nikont védem, mert a Canon szerintem is egyértelműen mindig egy lépéssel előrébb jár mozgókép készítés terén, de azért lehet azzal is.

    Mitől lesz egy mozgókép "film-look"?
    -Mélységélesség, bokeh (legnépszerűbb)
    -24 képkoca/mp (jelenleg még)
    -megfelelő zársebesség használata
    -szépen megvilágított tér (egy jó bevilágításból már egyből lehet "érezni", hogy ez most olyan "filmes")
    -színezet, "arculat", utómunka milyensége

    Ezek alapján a "film-look" a legkevésbé a kamera váztól függ, sokkal inkább az optikáktól, és a további igényességtől, vagy lehetőségeinktől.

    Amiért a világ a Canon-t választotta:

    -Általában az elsőé a főszerep, utána is őt fogják választani. A Canon hozott ki először Fullframe gépet mozgókép felvételi funkcióval, a Canon először tett lehetővé 24 kocka/mp progresszív rögzítést, ezért a filmesek is nagyon megkedvelték.

    -A rögzítési formátum. A Canon 45Mbit/s-os adatfolyamot ment a kártyára, szemben a többi gyártó 22-28 Mbit/s-os fájljaival, ami utómunka során sokat számít. Több i-frame, kevésbé tömörített képek.
    A Canon először vezette be a csak i-frame-ekből álló mentési lehetőséget (5D III), ami mégjobb utómunka lehetőségeket kínál, megőrizve ezzel vezető pozícióját az iparban.

    -Az EOS bajonett szerintem a legjobb, akkora átmérőjű, hogy bármilyen más lencse ráadapterezhető.

    -A Magic Lantern is megjelent, sok olyan funkciót adva az emberek kezébe, amiről nem is álmodtak ebben az árkategóriában.

    Ezért van az, hogy a Canon jobban elterjedt, de a többiek is jönnek fel, és egy idő után szerintem el fog tűnni a különbség a főbb márkák között.

    Képstílusok. Használjátok szeretettel, mert ezzel a színarányok, gamma-görbe, stb. előre meghatározhatók, még a képfeldolgozás során, tehát itt a RAW adatfolyamba van beleszólásunk. Ez azoknál a gépeknél sokat jelent, ahol erősebb a tömörítés, mert így még az előtt beállítható egy "filmesebb" kép, és ilyen ma már minden gépnél adott, Nikonnál is, így egy jó színprofillal kevesebbet kell utómunkázni gépen -> jobb minőség.

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák