Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #25286 üzenetére

    Fogtam a telex-cikket és végigelemeztem, ebből lett egy 6 oldalas Word-dokumentum, ezt kifejezett kérésre bemásolom/elküldöm...

    Ez alapján ez az általad linkelt telex-cikk egy gagyi philippika, semmi egyéb.
    Csak egyetlen szemelvény:
    „Az orosz ortodox egyháznak ez a tevékenysége sok esetben úgynevezett titkosszolgálati kombináció (kombinacija) keretében lett kifejtve. Egy titkosszolgálati kombináció a különböző befolyásolási ügynökök munkáját és egyéb titkosszolgálati eszközöket összehangolva törekszik egy komplex, átfogó műveleti érdek érvényesítésére, alapvetően egy kiemelt külpolitikai célkitűzés elérésére, az ellenséges hatalom politikájának reorientálásával.”
    Cseréljük ki az „orosz ortodox egyházat” „izraeli védelmi minisztériumra”… ;)
    [„Dmitry Adamsky, (...) (egyebek mellett az izraeli védelmi minisztérium védelmi hírszerzéssel foglalkozó munkatársa)"]

    Innen nézve tehát:
    "- nem igaz, mert a zsidók mondják."
    Nem feltétlenül igaz, mert csak egy telex-cikk áll rendelkezésre alátámasztásul...

    "- nem baj, mert a zsidók is ezt csinálják."
    Nem "nem baj", hanem csak simán a "zsidók is csinálják"...

    "- igazából az oroszoknak nem jutna eszébe, az orosz zsidók csinálják."
    Hogy mit csinálnak a(z orosz) zsidók, sok könyv, cikk, adat, történelmi tény sorolja, de csak egyetlenegy e sokaságból: Alekszandr Szolzsenyicin - Együtt
    Másfelől ez logikailag irreleváns az "orosz ortodox egyház támogatja a birodalmi politikát"-tétel szempontjából, ahol az, hogy mit jelent az a tétel, miszerint "orosz ortodox egyház támogatja a birodalmi politikát", részletes kifejtésre szorul... amit a cikkből nem kapunk meg, leszámítva, a "konzervatív kereszténység vs. szekuláris-globalista Nyugat"-vádpontot, ami önmagában izgalmassá teszi az egész cikket... amely egy "izraeli védelmi minisztériumi munkatársra" alapoz...

    Szóval a hamis dilemmád ("Melyik legyen?") a tiéd: becézgesd, simogasd, sétáltasd...
    Én a "d" opciót választom: nem dőlök be egy blikk-bulvárszemét szintjén, érzelmi manipulációval operáló telex-cikk izraeli védelmi minisztériumi munkatársra hivatkozó förmedvényének...

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák