Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20235 üzenetére

    Az Isten képes arra, hogy a rosszból jót hozzon ki. De ez nem jelenti azt, hogy a rosszat is ő csinálta.
    Szembe szélben is tud hajózni a szél erejét kihasználva.
    Erre nekem az egyik legkifejezőbb történet József története, ahol József pofátlan és tiszteletlen viselkedése, az apja beteges kivételezése, a testvérek gyilkos indulata, az egyiptomi főember feleségének szexuális erőszakoskodása, József törvénytelen börtönbevitele sem akadályozta meg Izrael népének megmenekülését az éhínség idején... Sőt, azt látjuk, hogy a sok Istentől független gonoszság nem hogy nem akadályozza, de még akarata ellenére segíti a terv beteljesedését.
    Ez nem azt jelenti, hogy a gonosz Istentől van, de még azt sem, hogy akarta ezeket a gonoszságokat, hanem azt, hogy képes a reménytelenből jót kihozni...
    Azt, hogy a gonoszság miért történik meg, azt ne Istenen kérd számon, hanem azokon, akik elkövetik...
    Ja, azt nem mered...
    Nem ellenzem, hogy a frigyládához kapcsolódó halálesetről beszélgessünk, de nem most, mert nincs rá kapacitásom, hogy új hajtást nyissak a vitánkban. Majd egyszer, ha nincs más a tarsolyban...

    A radiokarbon vizsgálat eredménye nem egyértelmű? Ne feledkezzünk meg a bibliai kronológiáról sem, ami alapján a Föld 6-10 ezer éves.
    A radiokarbon módszer sem tökéletes, az elmúlt évtizedekben számtalanszor pontosították, miután kiderült, hogy mi torzítja el a mérésekből levont következtetéseket.
    A mérés pontos, de a következtetés pontatlansága számos tényezőtől függ. Ha érdekel a téma, akkor nézz utána, én is ezt tettem. Pont ez a módszer, és pontosságának a fejlődése mutat rá, hogy nem mondhatod ki bizonyosan a tudomány alapján, hogy ez meg ez ekkor és ekkor történt...
    De neked fontos, hogy egy feltételezés alapján ítélkezz egy bibliai könyv felett. De ez már nem a tudományról és nem a hitről szól, sokkal inkább arról, hogy hogyan viszonyulsz te magad a kereszténységhez. De ez nem a régészet és a kormeghatározás tudományához tartozó terület, sokkal inkább sorolható a lélektanhoz...

    A tudomány a meséket és kitalációkat nem hitelesíti.
    Ebben igazad lehet, de mivel te minősíted egyelőre mesének és kitalációnak, ezért légy oly alázatos, és ne állítsd be magad úgy, mint aki a tudományt képviseli ebben a vitában, míg én a mesét. Én is a tudomány oldalán állok, és a meséket a maguk helyén értékelem. De amiről vitatkoztunk, az az volt, hogy Józsué romokat látott, vagy Jerikó ép falait, és én ennél maradnék. Egyelőre nincs bizonyítva egyik sem. A kormeghatározás valószínűsíti, de nem bizonyítja, lehet, hogy tíz év múlva kiderül, hogy újabb tényezőt kell belevenni a számításokba, mint ahogy ez öt-tíz évenként elő-elő fordul.
    Egyébként, a tudomány már több esetben kiderítette, hogy amit korábban mesének, kitalációnak tartottak lelkes emberek, valóságosan megtörtént események. Tehát a önmagában hülyeség, amit írtál, mert van, amikor korlátolt emberek sztereotip címkézéseit pont a tudomány töri szét, és amiről azt állították, hogy mese, kiderül, hogy valóság...

    Hiteltelen, ha úgy adja elő az egyház, hogy Józsué a szerző. A református Keresztyén lexikon azt írja Józsué könyvéről, hogy a szerző ismeretlen. A kedvedért utána néztem a katolikus.hu-n, hogy mit írnak. Ott azt írták, hogy nem a könyv szerzőjéről nevezték el a könyvet, hanem a "főszereplőről". Mindkét könyv megegyezett abban, hogy a honfoglalás után íródott...
    Azt gondoltad, hogy az egyház így gondolja... de nem tudtad, hogy gondolja.
    Nekem most te lettél hiteltelen.

    Olvastad is Józsué könyvét? Az előbbiek alapján ez a kérdés elég vicces.
    Olvastam, sőt, legalább 20-szor olvastam. Van is kedvenc részem benne több is. Vizsgáztam is belőle. Nem véletlenül írtam, hogy többen írták a könyvet. Sőt azt is olvastam, hogy a "egész földet" kifejezésnek a szövegkörnyezettől függően több jelentése is van. Várom, hogy mikor említed meg ezek alapján, hogy Józsué nem is járt az Antarktiszon, tehát hiteltelen.
    Sőt azt is vallom, hogy Józsué könyvének nem volt fő szerkesztési elve az időrend. Sőt azt is, hogy mikor ezt írták, akkor Jeruzsálem már el volt foglalva. Tehát, amikor az egyik forrás arról ír, hogy az egész földet elfoglalta, akkor azokról a területekről ír, amit Józsué elfoglalt az egész élete során. Az egész földet, ami Józsuéra volt bízva. De pld Dávid idején (Dávid foglalta el Jeruzsálemet), ez a földterület csak része volt annak, amin Dávid uralkodott. Tehát a dávidi országhoz képest pld nem voltak meghódítva Józsué idején bizonyos területek...
    De ezt hívják szőrszálhasogatásnak. Javaslom, hogy a google-ban jobb ellentmondásokat keress ennél... Vagy ha találsz, akkor ne zsigerből irkálj pld a szerzőség tekintetében minősítve az egyházat, hanem nézz utána a dolgoknak....

    Ebben az esetben a bizonyíték az egymástól független laborok által elvégzett kormeghatározás eredménye. Még egyszer leírom, hogy ez nem bizonyíték, hanem feltételezés. A korábban, a nem korrigált mérés alapján meghatározott pontatlanabb kormeghatározást is bizonyítéknak tekinted? Vagy mindig az neked a bizonyíték, amit épp mondanak?

    Pedig ez ugyanaz a történet, Józsué és Jerikó. Nem, én határozottan emlékszem, hogy te nem a fal leomlásának módjáról vitatkoztál velem, hanem arról, hogy állt-e a fal Józsué hódítása idején.
    Ha nincs igazam, akkor linkeld már be légyszíves...
    Hasonló okokból, mint korábban már írtam nem akarok új szálat nyitni. Van mód arra, hogy beszéljünk erről is, de csak akkor, ha már a korábbit lezártuk.

    Végre lepucoltad a felesleges sallangokat és lett belőle egy korrekt állítás. És ez igaz is, de a gond ezzel, hogy nem hasonlítható az isteni parancsra elkövetett népirtáshoz. Nem is erre gondoltam, mikor írtam. Az Isten szavára elkövetett népirtás ítélet volt. Volt lehetőség arra, hogy ne következzen be, mindig van lehetőség... Nem Istenen múlt, hogy ez lett belőle. Érdemes elolvasni a történetek előzményeit is...

    Csak úgy oldható fel az ellentmondás, ha valamelyik feltételezést nem fogadjuk el.
    Csak úgy oldhatod fel emberként. A "kétdimenziós" ember nem talál megoldást, mert nem számol a harmadik dimenzióval... Én erről írtam, nem Isten létezéséről a dimenziók kapcsán.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák