Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20216 üzenetére

    Szerintem a te dolgod lenne,...
    Isten azt választotta, hogy az igehirdetés "bolondsága" által érje el az embereket, ezt le is írta. Ami az én dolgom, azt megteszem...

    A te példád rossz. A francokat ismered az orvost. Anyukám rákos betegségének szemtanúja vagyok. Valahol észrevették, egy másik kórházban tovább diagnosztizálták, majd kapott egy kezelést, egy harmadikban más kezelést kapott. A három kórházban volt vagy öt kezelő orvosa, egyiket sem ismerte, volt, akinek a nevét sem tudta kiejteni, mert az arab nevek nehezen érthetők, akár az arab orvos tört magyarja..
    A mai egészségügyben a beteg a legkevesebb... Persze ha pénzed van magánorvosra, másodlagos, harmadlagos szakvéleményre, az más...
    De mint ahogy te is olyan oldalról torpedózod meg a példám, amit te nem tartasz életszerűnek, én is ezt teszem. Nem túl életszerű a cáfolatod... más kérdés, hogy ez nem erősíti a példázatom... csak arra jó példa, hogy bármibe bele lehet kötni, bármivel meg lehet akasztani azt, hogy a másikat megértsük...

    A példám szerintem jó. Van az a helyzet, mikor elfogadom a nekem rosszat azért, hogy ne legyen még rosszabb. És ez egy bizalom által meghozott döntésre épül. Ez volt a fő üzenet...
    De el lehet vinni az egészségügy felé is... a másodlagos konzultáció felé is... csak már értelmét vesztette az eredeti beszélgetés...

    Az egész egyébként Epikurosz gonosz-problémájára vezethető vissza
    Persze, ezt is lehet mondani. De ahhoz el kell fogadni, hogy létezik gonosz... Létezik gonosz szerinted? Mert én azt látom, hogy ma az a trendi álláspont, hogy nincs gonosz és nincs Isten. Ha így gondolod, akkor a kérdésfelvetés is felesleges.
    Ha van gonosz, akkor lehet, hogy létezik a legfőbb jó is. (ez nem bizonyítás, mielőtt bármibe is belekötnél)
    Szerintem a epikuroszi kérdésfelvetés hibája, hogy megmarad az emberi dimenzióban. Kb olyan, mikor a kétdimenziós lény levezeti, hogy a semmiből nem tűnhet elő anyag, az anyagmegmaradás törvénye értelmében... és rossz következtetéseket von le a jó alaptézise ellenére, mert nem számol a harmadik dimenzióval. Nem számol, mert nem ismeri, nem tudja értelmezni...

    A gonosz, a gonoszság jelenlétének magyarázat túlmutat a tudásomon. Nem tudom hogy lehet jelen a gonosz a mindenható Isten jelenléte ellenére. Nem tudom, hogy hogyan képzelheti egy teremtés (hazugság atyja, diabolos), hogy szembeszállhat a teremtőjével. A Biblia túl sokat nem foglalkozik ezzel. Talán mert van fontosabb üzenete is.. Talán mert nem igazán értenénk a választ.
    Annyit tudok, hogy az ember szabad döntési képessége lehetőséget ad arra, hogy kizárja Istent az életéből, ez a lehetőség kockázatot hordoz, ami hatással van az egész teremtett világra. Isten ezt a kockázatot nem azzal szünteti meg, hogy a szabad döntés lehetőségét kiiktatja, hanem azzal, hogy magát adja.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák