Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz mclaren-d #11755 üzenetére

    Valószínűleg a primer nagyfesz. hűtőbordához értél hozzá. Esetleg víz került tápodba. Egy csepp is elég. Én megnézném a nyák alját is, mert ott is lehet égésnyom! A géped kikapcsolt állapotában is áram alatt van a tápod. Vagyis megy a készenléti kör. De szerintem el lehet vinni szakemberhez megjavíttatni!

    Tudom, könnyű utólag okosnak lenni, de bármilyen műszaki eszközt, ami árammal megy, KÖTELEZŐ TELJESEN ÁRAMTALANÍTANI, MIELŐTT BELENYÚLUNK !!! A tápegységen lévő kapcsoló sem teljesen jó, mert rendszerint csak az egyik ágat szakítja meg. Könnyen előfordulhat, hogy csak a nullát szakítja meg, mert a villásdugó éppen úgy van bedugva. Ez esetben ki van kapcsolva, de mégis fázis alatt van a tápegység. És a fázis a földhöz képest is 220 V-on van, nem csak a nullához képest. Ha pedig fordítva dugod be a konnektorba, akkor meg a fázist fogja megszakítani neked. Egy kínai hosszabbító is megteszi áramtalanításhoz, mert az mind a két ágat megszakítja.

    Ez az egész nem történt volna meg, ha csak egyszerűen kihúztad volna dugót a konnektorból (ez a tuti megoldás!! ) ! :U

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák