Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz einstein #2446 üzenetére

    "Aki most kap kínait, vagy AZ-t, vagy bármelyiket, az is nyugodtan beadathatja magának az új variánst tartalmazó Pfizert mondjuk valamikor ősszel/télen"

    Valószínűleg jól tippelsz, bár a virológusok erre a kérdésre azt szokták válaszolni: "még nem tudjuk".

    Ezer oka lehet annak, ha valaki próbál a kérdésben előrelátni.
    Nálam egy teljesen hétköznapi ok szerepel itt.
    Bizakodom, hogy idén lesz(nek) fesztivál(ok). Ha igen, ott szórakozni is szeretnék és előfordulhat, hogy dolgozni is fogok. Amennyire lehet, annyira szeretném elkerülni a megbetegedést. Tartok tőle, hogy ha április - májusban jutok az első oltáshoz és az nem a leggyorsabban módosítható mRNS, akkor július - augusztusban még nem lesz rá protokoll, hogy másfajta, az újabb vírus-variánsokra készített vakcinát nem kaphatom meg akkor sem, ha egyébként az elérhető. Még pontosabban: jelenleg úgy vélem, hogy leghamarabb akkor kaphatok az új oltóanyagból, ha mRNS-t kapok. Egyáltalán nem biztos, hogy így lesz, de mivel jelenleg önkéntes karanténban vagyok, van még 1-2 hónapom a döntésre. Ha akkor sem jut mRNS, akkor elfogadom, ami éppen jut. Addig meg az "én adagomat" megkaphatja olyan, akinél magasabb a kockázata a megfertőződésnek. Win-win.

    Ez csak a saját példám és nem tuti, hogy jogos. De nem is totális agymenés, szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák