Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. A következő problémám lenne. Sokat szarakodik mostanság a netem, ezt már itt írtam is nem olyan rég. Esténként szakadozik, nehezen töltődnek be az oldalak. Újraindítás max. átmenetileg segít. T-s szerelő azt mondta, reseteljem a modemet. Azt hittem az megoldotta, de úgy tűnik, mégsem. Viszont ma párom szüleinél ugyanezt tapasztaltam. Nemrég kötötték be ott is a kábelnetet, és betettem a routert a modem után, ami a wifit szóra, szóval egyszerűen a router LAN portjára dugtam a modemet. Nálam is ugyanígy van, DHCP a modemen van bekapcsolva, routeren ki. És náluk is ugyanúgy bénázott a net, szóval kiiktattam a routert, és a modem wifijét használják, nekik a célra az amúgy is megfelel.
    Viszont gondoltam, akkor nálam is u.a. a probléma. És akkor jönne az, amire a választ tőletek remélem: ha normálisan kötném be a routert, tehát a modemet a WAN portba dugnám, és a routeren menne a DHCP, akkor gondolom a HGW-n azt ki kéne kapcsolni, és az IPTV-t is a routerbe dugni? Vagy hogy kellene beállítani, hogy ha azt szeretném, hogy HGW a WAN-ba menjen (ergo a router routerként működjön), de az IPTV jó volna, ha a modembe csatlakozna, valamint az asztali gép is. Minden más wifin menne a routerről. Ugyanakkor szeretném, ha a hálózati megosztás is működne, tehát minden gép látná egymást, a megosztott mappákat (köztük a média lejátszó is), és tudnék innen-oda másolni. Kicsit elvesztem már fejben ezekben, hogy akkor mit hogyan kéne bekötni, beállítani. Szóval ez így megvalósítható, mit gondoltok? Bocs a terjedelemért, és előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák