Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • patrikcoc

    aktív tag

    válasz #46824192 #135538 üzenetére

    Gondoltam leírom ide, hátha segít másoknak is. T optikáról (5670+droidos boxok) váltottam vodára. Felhívtam a vodát, AD szám alapján elindították az egészet, 2 hét múlva sikerült ideérnie a T-s szerelőnek (ő hozta a vodás ONT-t (Kaon PG241) ill. a vodás boxokat), és el is vitte a T-s cuccokat. Ez pozitívum volt, hogy nem volt szolgáltatás kiesés. Sajnos ez az ONT elég hiányos, nincs PPPoE Passthrough, IPv6, 5GHz Wi-Fi-t nem lehet letiltani (ONT mellett van a routerem)... Nekem kellett beírni a PPPoE adatokat (@fix.vodafone.hu mail+jelszó) az ONT-ba mert nem szinkronizálja le mint a T-nél, viszont a boxokba nem kellett belépnem. Hiába bérelt hálózat, teljesen más útvonalakon mennek a csomagok traceroute alapján. A boxok: Képminőség jobb, mint a T-nél, részletesebb a kép. Csatornaváltás lassabb, csatornalistában navigálás botrányosan laggos, ehhez képest a T-s box vajsima. Sajnos a stabilitással is voltak gondok, főműsoridőben néha akadozott a stream, de volt olyan is hogy délelőtt pár csatornán "Szerverhiba" volt, mások meg működtek... Ezek miatt inkább visszaváltottam, tegnap volt a szerelő. Technicolor ONT-t válaszotttam most, (volt nála 5670 is), és 3 droidos boxot, viszont ezek nem ugyanolyanok, ezeken van AV port is. Furcsaság, hogy mindhárom box 4K-ra állítva, alul néha megtörik a kép (csatornalista is, tehát nem stream gond), 1080p-n (így is használtam volna) pedig jó. Ezen kívül eddig stabilan mennek.

Új hozzászólás Aktív témák