Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sting2

    addikt

    válasz Piftuka #36925 üzenetére

    Nagyon köszönöm.

    A két tévé azonos "tesztelői" körülményekkel lett nyúzva :
    PS4 Pro - 2db
    Xbox One S - 2db
    A tévék saját Mediaplayere - 2 Pendrive, rajtuk 2- 2 ugyanolyan film (MKV - 1080P és 4K demó)
    1 nap- minden képjavító, beállításért felelős csúszka off illetve 50% hagyva - járatás
    2 nap- ismerkedés a menüvel, képjavítók kitapasztalása (mit mivel, mennyit, stb.) óvatos tapogatózás a lehető legjobb kép irányába.
    3 nap- "Nagy teszt", itt már abszolút behatóan ismertem a két készülék minden nyavalyáját, tudását, legalább is sikerült számomra a lehető legtöbbet kihozni belőle.
    Némi alap kalibrációt is vittem a dologba azzal, hogy a színeket külön, külön is erősítettem, gyengítettem.
    Összehasonlítva a kontraszt, fényerő, gamma szenthármassal.
    Preferenciák :
    Game - a lehető legtöbb élményben részesülni a mozgás, bevilágítás, felbontás, szűrők alkalmazta látványban - nálam egyébként ez volt az első számú elvárás!
    Film - színhelyes, folyamatos, a lehető leghomogénebb mozis élmény.
    TV műsor - nem nagyon nézek ezért itt csak egy nézhető, szép kép volt a szempont.

    Nem titkolom, a Panasonic távja, menü gyorsasága, Os rendszere- annak működése "fluidsága", és képi világa, a több mint 13 kg anyag, nagyon tetszett.
    Illetve, szebben bánt a kevésbé kiváló anyagokkal, mintha plusz élsimítással dolgozott volna.
    PL : XOS játékoknál de akár PS4 címeknél is kevésbé volt " őszinte" a megjelenítésben.
    A Sony könyörtelenül megmutatta a sok rece fice, vagy akár felbontásbeli hiányosságokat, anomáliákat.
    Azt is megjegyzem, hogy a Pana kijelzőjén található üveg felület nagyon becsapja az embert, minden egy picit fényesebb ennek köszönhetően, kap tőle egy alapvető selymességet, olyan mint egy tükör.

    A Sony a FALD Led, a még homogénebb megjelenítés, és a Game beállításoknál tapasztalt pluszok ( leheletnyivel ugyan de érezhetően szebb, ragyogóbb, pl : Fehér megjelenítés, ) feljebb rakta nálam az XE90-et.
    Vagyis a vegytiszta képminőség jobb a Sony kijelzőn (egy fokkal) számomra,igaz, nem adja könnyen, tehát Out of The Box még ne keresse senki, minden másban ízlések és pofonok...

    [ Szerkesztve ]

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Új hozzászólás Aktív témák