Hirdetés

2018. december 10., hétfő

(#7551) Egyetlen<> válasza PeL (#7550) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

fel van telepítve

(#7552) PeL válasza Egyetlen<> (#7551) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Milyen gépen futtatod? driverek frissek?

(#7553) Egyetlen<> válasza PeL (#7552) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

1.3-nálé nem csinálja csak 1.4nél

WIn10
asus sabertooth z77 lap
i7 3770k 4,4 ghz
8gb ram
msi gtx 970
driverek nem régiek

[ Szerkesztve ]

(#7554) PeL válasza Egyetlen<> (#7553) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Akkor szerintem csak a telepítést rontod el. 1.4002-es repackot tedd rá az 1.3-ra, úgy mennie kell, a patch telepítési útvonalánál figyelj hogy jól add meg, ne máshová telepítse.

(#7555) Egyetlen<> válasza PeL (#7554) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

Most újraraktam indul egyből viszont új játékot akarok kezdeni betölt és kilép...

(#7556) PeL válasza Egyetlen<> (#7555) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Törölted teljesen a mappát mielőtt újratelepítetted? Próbáld meg a lost alpha mappájában van a mentés mappa (appdata), ott töröld az user.ltx-et

[ Szerkesztve ]

(#7557) Egyetlen<> válasza PeL (#7556) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

tévedtem

Xp módban maradt csak azért indult egyből de ha átállítom nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#7558) mgabesz87 válasza Egyetlen<> (#7557) üzenetére

mgabesz87
(újonc)

Nem tudom hová telepítetted, de lehetőleg ne a program files(x86)-ba, hanem valahová máshová. Nálam akkor csinálta ezt.

(#7559) Egyetlen<> válasza mgabesz87 (#7558) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

c:/lost alpha/ mappa
Azt mondod ne a windowsos meghajtóra tegyem?

(#7560) PeL válasza Egyetlen<> (#7559) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Ha oda tetted indítsd rendszergazda joggal. De amúgy igen, játékok nagy részét nem tanácsos a C: meghajtóra telepíteni mert a windows korlátozza ahhoz a meghajtóhoz a programoknak a hozzáférést nagyrészt.

(#7561) Egyetlen<> válasza PeL (#7560) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

Rendszergazdaként van indítva minden

(#7562) PeL válasza Egyetlen<> (#7561) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Akkor utolsó ötletként próbáld meg feltelepíteni másik meghajtóra ha van lehetőséged rá. Ha ez sem segít passzolom sajnos :(

(#7563) Egyetlen<> válasza PeL (#7562) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

Én sem értem mert továbbra is ugyanaz van, hulladék ez az egész :)

(#7564) dezowave válasza Egyetlen<> (#7563) üzenetére

dezowave
(újonc)

Kérlek szépen, nem a játékkal van a gond, hanem a gépeddel. A játék új sound engine-je (a régi is OpenAL-ra épült, az új pedig újabbra) nem minden hangkártyával működik. TE is véletlen azon kevés felhasználók közé tartozol, akiknél nem megy. Mint ahogy írtad, az 1.3 még ment. Igen, ott még default SoC sound engine volt. Tehát az egyetlen jó lépés ilyenkor, ha az alapjáték telepítésekor keletkező openal32.dll-t kimented a bins mappából, és a 1.4002 telepítése után visszamásolod azt, felülírva az újabb dll-t. Ez le volt írva a hivatalos letöltési oldalon.

edit: bár gondolom már későn szólok, mert úgy is letörölted már. Az emberek 99.9%-a nem olvas (tény), csak bepróbál, aztán ha valami nem megy, inkább háborogva törli az egészet a pics*ba.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#7565) shield válasza Egyetlen<> (#7563) üzenetére

shield
(őstag)

Ha másoknál megy és nálad nem, akkor hol is a hiba!?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#7566) Egyetlen<> válasza shield (#7565) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

A fejlesztőkben van a hiba mert ilyennek nem szabadna megtörténnie. Soha semmivel nem volt gondom egy sound blaster ZXR hangkártyát használok egyébként.

(#7567) Egyetlen<> válasza dezowave (#7564) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

Ezt amúgy kipróbálom köszi :)

(#7568) ericdrawen74 válasza Egyetlen<> (#7567) üzenetére

ericdrawen74
(fanatikus tag)

Gyári drivert használsz, vagy a PAX-ot?

[link]

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak. Edmund Burke

(#7569) Egyetlen<> válasza ericdrawen74 (#7568) üzenetére

Egyetlen<>
(tag)

Gyárit nem volt vele eddig probléma.

(#7570) Antonius1978 válasza dezowave (#7564) üzenetére

Antonius1978
(PH! addikt)

Udv, lenne hozzad egy kerdesem, az sem baj ha kesore valaszolod meg.Nem tartozik szorosan a Lost Alphahoz, azt 2013 aprilisaban vagy 2014 ?! na mind1, amikor kiadtatok, vegigvittem.
Nem nagyon ajulok el a ShoC-tol sem a modjaitol, jobban szeretem a COP-t, viszont van par gyongyszem amit nagyon elveztem, majd a LA is ujra vegigtolom egyszer, de tul sokat locsogok, nem ez a lenyeg.
Feltettem az OGSE modot, es most ujabban is valami ujabbat, nem jut eszembe a neve.A lenyeg az, hogy jatszom, jatszom, es egyszer a kepernyo elsotetul, elojon egy kerreges a hangszorokbol, es minden meghal, ugymarad a gep lefagyva fekete monitorral.Ez szerinted monitorkartya hiba lenne, talan tulmelegedik, vagy esetleg epp az altalad vazolt valami hangkartyas marhasag miatt csinalhatja ezt ?

(#7571) M@trixfan válasza Antonius1978 (#7570) üzenetére

M@trixfan
(PH! addikt)

Csodálom, hogy az a hangulat, történet amivel először találkozott az ember az első részben nem fogott meg. :Y

twitter: MatrixfanLive

(#7572) Antonius1978 válasza M@trixfan (#7571) üzenetére

Antonius1978
(PH! addikt)

De megfogott, epp emiatt kaptam ra a Stalkerre, es ugye kijott a 2 masik resz is, mindkettot elveztem, a CS-ben az a lap, es a bekak kuruttyolasa, meg a tucskok ciripeles fogott meg, a COP-ben pedig jo volt a tortenet, marmint erdekesen alakult...persze most, hogy mar vagy 50x vegigvittem kb a COP-t mar nem annyira izgato.
Viszont a COP tetszik a legjobban ennek tetszik a legjobban a jatekmechanikaja, azaz a kepzodmenyek, cuccok, fejlesztes stb stb.
Annyi igaz viszont, hogy a ShoC is tokeletesen tud mukodni, pl a Photograph (amit vagy 2,5 eve kezdtem el vagy tobb es meg azota sem fejeztem be), annak a grafikajatol le volt szakadva a pofam, egyszeruen szaggatasmentes volt.Persze ez a moddereket is dicser(het)i, mivel pl amit Free es en keszit(ett)unk, abbol mi is kigyomlaltunk minden szirszart, es meg igy is van egy-egy paranyi szaggatas neha.

(#7573) Dhampir válasza Antonius1978 (#7570) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Nekem is a CoP a kedvencem és még a Clear Sky. A Clear Sky-hoz dezowave is hozzáadott, az ő munkáját is felhasználták, ha jól emlékszem.

A reménység egy madárka, amely már tudja, hogy hajnalodik, pedig még sötét az ég. (Rabindranath Tagore)

(#7574) Antonius1978 válasza Dhampir (#7573) üzenetére

Antonius1978
(PH! addikt)

Ezt meg hogy ertsem ? Dezo mar a CS idejen moddolt, es bizonyos dolgokat amiket o csinalt, vagy az o otlete volt, a ceg betette a jatekba ? :F

(#7575) emre válasza Antonius1978 (#7574) üzenetére

emre
(PH! kedvence)

A CS megjelenésének évében készült el a Priboi Story-t is. Szóval már előtte is.

És ha jól tudom azóta sem készült hozzá magyar felirat.

[ Szerkesztve ]

"Két farokkal több csalánt"

(#7576) emre válasza Antonius1978 (#7574) üzenetére

emre
(PH! kedvence)

Sajnos a Hardwired fórumának megszűnésével sok régi érdekes dolog veszett oda, de ha jól tudom az állományok megvannak még valahol.

[ Szerkesztve ]

"Két farokkal több csalánt"

(#7577) Antonius1978 válasza emre (#7575) üzenetére

Antonius1978
(PH! addikt)

Ez a Priboi Story volt emlegetve tobbszor, viszont en nem tudtam rola, hogy Dezo keszitette - mivel nem jartam utanna, mert inkabb a COP modokat nyustolom, de ezt most kiprobalnam, foleg hogy az OGSE es a masik (uj? majd elinditom es megnezem a nevet, lehet itt a forumban ajanlottak) ShoC mod akad ki, azaz behal toluk a gep.
Mar csak annyi kellene, hogy valaki nezze meg a moddbs hivatkozast, es magyarazza el hogy melyik valtozatokat stb kell feltegyek es milyen sorrendben.Latok valami Overhault is, de mas modoknal is lattam ezt az el/megnevezest, ez lenyegeben mit takar ?

Ez a Hardwired mintha ismeros lenne, nem tudom mikor szunt meg, de mintha koricaltam volna azon az oldalon anno...

(#7578) dezowave válasza Dhampir (#7573) üzenetére

dezowave
(újonc)

A Clear Sky-hoz dezowave is hozzáadott, az ő munkáját is felhasználták, ha jól emlékszem.

A COP-hoz, nem a CS-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#7579) dezowave válasza Antonius1978 (#7570) üzenetére

dezowave
(újonc)

Inkább valami script bug lesz, az szokott ilyet művelni. Meg kéne nézned az oldalukat, hogy van-e javítás hozzá...

(#7580) Dhampir válasza dezowave (#7578) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

:R

Valami oknál fogva úgy tudtam, hogy még a CS mocsári anomáliák ötletét is tőled merítették, de eszerint nem. :B

A reménység egy madárka, amely már tudja, hogy hajnalodik, pedig még sötét az ég. (Rabindranath Tagore)

(#7581) DEARevil

DEARevil
(fanatikus tag)

Bocsi srácok, hogy ilyet kérek, a legfrissebb lost alpha letöltéséhez tudnátok adni nekem egy linket?

(#7583) Antonius1978 válasza dezowave (#7579) üzenetére

Antonius1978
(PH! addikt)

Tenyleg ? Toled meritettek ihletet a COP-hez ? Reszletezned, hogy milyen otleteid voltak ? Csak a kivancsisag hajt :DDD

A hibara visszaterve, nagy a gyanum, hogy a monitorkartya volt a ludas, ugyanis valami osdi szerkentyu volt, most betettem egy FirePro V4900-ast, lam azzal hogy megy, kellene minden menjen.
Ez abbol szurtem le hogy a kartya lehet a hibas, mert tegnap feltettem a Wind of Time COP modot, es csak static lightninggal meg, a tobbivel azt csinalta, mint amit fennebb irtam, szoval szinte egyertelmu, hogy a kartya vacakolt, az otthoni gepemen siman ment 3 giga rammal, es egy 1 gb gyengebb monitorkartyaval.

Egyuttal a Priboi Story-dat is leszedtem, de az is kiakad, meg tudna valaki mondani, hogy pontosan miket kell feltegyek, hogy mukodjon ? Az alapjatek az 1.04, vagy 05-os ? Mert azt sem tudom... :W
Meg van patch is hozza, meg valami Overhaul, ez a kifejezes mit takar, mi van a modban, mas modoknal is lattam ilyen Overhaul pakkot...

(#7584) DEARevil válasza PeL (#7582) üzenetére

DEARevil
(fanatikus tag)

Koszonom a linket!:) Ez a director cuts?

(#7585) PeL válasza DEARevil (#7584) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Igen

(#7586) Sensut

Sensut
(őstag)

Ez érdekes lehet:

Lost Alpha REDUX 1.3003

(#7587) 4gamer4ever

4gamer4ever
(újonc)

Sziasztok.
Elnézést ha ez off lesz, de van 2 széf a játékban amit nem tudok kinyitni és sehol nem találom a neten a kódokat hozzájuk. Az egyik a duty (szolgálat) első bázisán van a bárban, a másik pedig a másik bázisukon Pripjaty elővárosában vagy valami ilyesmi a pálya neve. Bárkinek bármilyen ötlete?
Persze ezektők függetlenül ki lehet játszani a játékot, csak nagyon kiváncsi vagyok... :) Szeretem a stalker játékokat és fel tudok akadni ilyen apróságokon is! :)
Vagy esetleg lőjem le egyszer az egész bázist hátha ott van valakinél a kombináció amit megjegyzek, majd betöltök egy előző mentést...?

(#7588) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Ryan "icculus" Gordon új játékokat keres Linuxra való portolásra

[ Szerkesztve ]

(#7589) mgabesz87 válasza 4gamer4ever (#7587) üzenetére

mgabesz87
(újonc)

A duty bázison, ha jól emlékszem "123" a kód, de nem sok minden van benne. A másikat azt sajnos nem tudom.

(#7590) 4gamer4ever válasza mgabesz87 (#7589) üzenetére

4gamer4ever
(újonc)

Azért köszi, majd megnézem hamarosan... :R

(#7591) Piszkos Fred

Piszkos Fred
(újonc)

Sziasztok!

Nimble koma csak nálam van egy végtelen hurokba szorulva?
Értem ez alatt, hogy akármikor Cordon területére lépek, mindig a föld alatt kezd, ahonnan kimentettem.
Egyszer beszéltem vele ott lenn, amikor a modolt Vipert vittem vissza neki és instant crash.

(#7592) Dhampir válasza Piszkos Fred (#7591) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Én azt tapasztaltam, hogy amikor visszalátogattam Kordonra, habár a földön sétáltam, de mindenüvé a bánya hangja kísért. Ezt tavaly valamikor meg is jegyeztem itt ezen a fórumon. Valamiféle hiba lehet nyilván.

(#7593) Piszkos Fred válasza Dhampir (#7592) üzenetére

Piszkos Fred
(újonc)

Nálam Countryside-on akadt be, miután feljöttem a föld alól.

Van tipped hol találok Veles detektort?

(#7594) Dhampir válasza Piszkos Fred (#7593) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Velesnek nincs Velese? :D

Sajnos nincs tippem hirtelenjében.

[ Szerkesztve ]

(#7595) Piszkos Fred válasza Dhampir (#7594) üzenetére

Piszkos Fred
(újonc)

Neki sajnos nincs :D

De hirtelenjében sikerült találnom.
Prypiat secret tradernél van.

Őt viszont csak Velesen keresztül lehet elérni :D

(#7596) Dhampir válasza Piszkos Fred (#7595) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszi, ezt jó tudni, ha legközelebb arrafelé járok. :D

(#7597) Piszkos Fred válasza Dhampir (#7596) üzenetére

Piszkos Fred
(újonc)

Vaksi vagyok, "Bear" detector volt :(
Régen Stalkereztem már.

(#7598) Dhampir válasza Piszkos Fred (#7597) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

A Lost Alpha egyébként is különcebb kissé. :)

(#7599) fjord1977

fjord1977
(újonc)

Sziasztok. Régebben játszottunk vele,most rátettem a Developer's Cut pacht-et azóta ez a képernyő fogad. Újratettem, úgy próbáltam rátenni akkor is ez fogad :(
alapjáték megy ha rateszem az 1.3-as pacht-et megy magyarítás megy. De ha ezt a pachtet ráteszem már nem oké. Követtem a telepítési útmutató
de mégse jó. Ötletek ? Köszönöm!

http://kepkezelo.com/images/66of7pyoblxmqdvhqwxp.jpg

http://kepkezelo.com/images/bewtz2gckt8h0fwzi1y8.jpg

[ Szerkesztve ]

(#7600) PeL válasza fjord1977 (#7599) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

rosszul adtad meg valszeg a telepítési útvonalakat. Lost alpha mappán belül van Lost Alpha almappa is. A tartalmát fogd meg és másold egy mappa szinttel feljebb és írass felül mindent. Ha nem jó tedd újra és figyelj rá hogy jól add meg az útvonalat (Lost Alpha root mappa)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.