Hirdetés

2018. december 17., hétfő

(#7201) tzs182

tzs182
(fanatikus tag)

A videó alapján érdemes újra végig vinni :) [link]
Ehhez a verzióhoz készülő magyarításról mit lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. Mod ajánlók: http://tzsweb.net/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#7202) Aarpok válasza tzs182 (#7201) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Az alapszöveg 95%-on illetve a kiegészítő feliratozás 33%-on áll a ficsoportnál.

Аарпок

(#7203) CJ4567

CJ4567
(PH! kedvence)

Párbeszéd, nem tudom mennyire lehet spoileres.

YT kommentből van szedve a két kép.

(#7204) Balathruin válasza Dhampir (#7200) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Ugyan már, én kamu XT 9600-as radírral nyomattam egy ideig. :D

(#7205) Dhampir válasza Balathruin (#7204) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Az a baj, hogy utána már csak egy alaplapra integrált ATI Radeon HD 3200 jutott, bár az elég is volt... diavetítésre, amit főleg a Clear Sky alatt tapasztalhattam meg. Jóval később a sokak lenézett, gyenge üzleti laptopos VGA-k - még az integrált Intel HD 4000 is - végre ismét játékélményekhez juttattak. :)

[ Szerkesztve ]

A reménység egy madárka, amely már tudja, hogy hajnalodik, pedig még sötét az ég. (Rabindranath Tagore)

(#7206) shield válasza Aarpok (#7202) üzenetére

shield
(őstag)

Ja, az első kiadás óta annyi a %. ;]
Lehet hogy nem is tudják, hogy kijött az újabb verzió.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#7207) Sensut

Sensut
(őstag)

Akinek nincs türelme várni (mint nekem is), annak itt van a MEGÁN az 1.4001-es gyors fix egyszerű változata, amit csak be kell másolni a telepített 1.4000 játék mappájába. A menüben még mindig 1.4000 verziószám fog megjelenni - ezt majd a telepíthető változat fogja átírni, ami lényegében kész van, de még várnak hibajelentésekre mielőtt kiadják. Tehát kell az alapverzió, azt peccselni 1.3003-ra, aztán azt frissíteni az 1.4000 DC-re és ehhez hozzáadni ezt az 1.4001 gyors fixet.

(#7208) Aarpok válasza shield (#7206) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Figyelés van :U Tudni tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#7209) shield válasza Aarpok (#7208) üzenetére

shield
(őstag)

Na ez megnyugtató. Én türelmes vagyok, igyekszem megvárni a fordítást, remélem gyorsan túl lesznek rajta.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#7210) Psychopeti

Psychopeti
(senior tag)

Úgy látom még én is várok egy kicsit vele amíg kiderülnek a hibák és javítják őket :U
Pedig már nagyon várom :B

Open For Beta Testers :P ;]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#7211) cheatergs válasza Psychopeti (#7210) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Nekem elég lenne, ha angolul 1ben kijönne a patch-elt hotfixelt végső utáni leguccsó DC, amit mókolás nélkül kell fölpattintani.

Mindig minden mindegy

(#7212) sheep

sheep
(PH! addikt)

Nyomatom az 1.4 verzióval, nagyon tetszik az egész. Nem találkoztam bugokkal sem eddig, bár még csak az elején járok.
Mondjuk a gépigény durva, ha fullra rakok mindent akkor 30-35 fps, ahhoz hogy meglegyen a 60 eléggé le kell butítani. Maxon viszont eszméletlen szép még a mai mezőnyben is.
gtx970, i5 2500k, 8gb ram
Egy valmi nem tetszik, hogy a stamina hamar elfogy és csak állva töltődik vissza.

Privátra illik válaszolni...

(#7213) Aarpok válasza shield (#7209) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Szerintem a patchre várnak utána beindulnak vele. Persze azt is olvastam ott, hogy a kiegészítő feliratozás nem tudni mire lesz meg.

Аарпок

(#7214) Heroes fan válasza sheep (#7212) üzenetére

Heroes fan
(senior tag)

Akkor az én 9 éves videókarimmal meg se próbáljam?

(#7215) sheep válasza Heroes fan (#7214) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

De, szerintem ha mindent leveszel alapra (dx9), akkor menni fog.

(#7216) Balathruin válasza Heroes fan (#7214) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Menni fog, csak el kell találni a beállításokat.

(#7217) capulet75

capulet75
(PH! addikt)

Yantarban a föld alatti járatokban a militray base alatt van vagy 10 bloodsucker egyben. elég kemény a buli. és lesz ott egy kis meglepi. :) rendesen megijedtem :K

Legiones Astartes

(#7218) PeL

PeL
(PH! addikt)

(#7219) Heroes fan válasza Balathruin (#7216) üzenetére

Heroes fan
(senior tag)

Ja okés akkor ki is próbálom ha kész a fordítás is.

(#7220) Sensut

Sensut
(őstag)

"Almost done with the new patch. We will release a repack of 1.3003 (pre-dc), 1.4000 and 1.4002 (new) combined together to a single patch. The size will be big, but at least it will be easy to use. We also plan to release a small 1.4002 tomorrow, which can be installed on top of 1.4000."

Nem tudom mit mondjak róla. Most vagytok Dark Valley-nél, voltam egy új pályán is (Forest), ahol volt ugyan 2 sima küldetés, de amúgy az egész pálya tök üres erdő. Néhány mutáns kóborol ugyan, de az korántsem teszi izgalmassá a játékot. Egyébként se tapasztaltam semmi újat eddig, még csak látványos javításokat sem. Nincsenek lépéshangok, ami aztán végképp elkeserítő ha egy fülhallgatóval játszol; az NPC sok helyen elakad és az egész Agroprom + Underground rész egy nagy káosz még mindig. A feladatok nem jönnek a megfelelő sorrendben és még mindig fingom sincs miért találom Ratchatchert a mocsárban amikor Sido az Underground térképét küldi segítségül a megtalálására. Mellesleg a hatalmas Underground is üres, vagy 3 burer és két(!) katona volt odalent. Aztán megjelent valahol egy controller is, ami az egész pályán b@sztat - mivel itt a felszín és a katakomba egy pályát alkot - de képtelenség megtalálni hogy hol van. Ez annyira idegesítő, hogy hamar elpucoltam Agropromból :) Szóval, egyelőre új pozitívumokkal nem találkoztam, de remélem mihamarabb beindul valamiféle buli.

(#7221) Habugi

Habugi
(PH! addikt)

Óóó a jó öreg LostAlpha.. :DDD :DD

Az évek óta várt nagy javítás, a bugmentes, az egy és egyetlen DC.., amihez jön az első patch, utána pedig majd a második.., tán harmadik.. :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7222) Plazmacucci válasza Habugi (#7221) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Soha sem lesz tökéletes, de neked sosem fog pénzbe kerülni a játék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7223) Habugi válasza Plazmacucci (#7222) üzenetére

Habugi
(PH! addikt)

Ebbe teljesen feleslegesen kezdesz bele, pláne velem. :N ;)

Én nem ígértem semmit ~3éve, én nem várattam a nettó semmivel senkit.
Jót röhögök az egészen kb, ez minden. A mások által tiszta bugnak nevezett verziókat is vígan végigtoltam sűrű mentésekkel, nagyon jó volt, élveztem, leírtam többször/megköszöntem stb.

Attól hogy a játék ingyenesen beszerezhető a bizonyítvány még elkészül(t).., akinek ezt sok felfogni és beleemóz valami agyrémet az nyugodtan átnézhet ezeken a postjaimon.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7224) Plazmacucci válasza Habugi (#7223) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Akkor miért röhögsz, talán sokat ittál?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7225) capulet75 válasza Sensut (#7220) üzenetére

capulet75
(PH! addikt)

a kontroller lent van vagy 6-8 szinttel a bunker alatt. oda is le lehet menni csak menj tovább a lépcsőn ;)
Egyébként vannak lépéshangok..

[ Szerkesztve ]

Legiones Astartes

(#7226) Sensut válasza capulet75 (#7225) üzenetére

Sensut
(őstag)

Akkor hogy kell előszedni a lépéshangokat, mert nálam nincsenek. És még több NPC-nek sincs :F Két gépen is próbáltam, de nem volt.

(#7227) Sensut válasza Sensut (#7226) üzenetére

Sensut
(őstag)

Megvan, a konzolba be kell írni : g_actor_body off.

(#7228) cheatergs válasza Sensut (#7227) üzenetére

cheatergs
(senior tag)

Elég baj, ha még mindig konzolozni kell.

Anno a lépéshang összeverekedett a láb jelenlétével, és ah elnézem, azóta nem változott.

Mindig minden mindegy

(#7229) Sensut válasza cheatergs (#7228) üzenetére

Sensut
(őstag)

Hát, ez van :) Viszont elég egyszer beírni és tovább úgy marad. Ekkor eltűnik a játékos modellje és helyette az önárnyék jelenik meg és helyreállnak a hangok.
Az autót Sötét Völgyben elég jól helyre szedték, most már lehet vele száguldani. Nem tökéletes, de jól irányítható és használható teherhordóként is. Az összes fegyvert belepakoltam amit a banditáktól és a monolitosoktól zsákmányoltam és leszállítottam vele Sidorovichnak. Annyi lóvém lett belőle, hogy mindent felfejleszthettem végre :D Azonban Veles ládájából még mindig idő előtt vissza lehet venni az elkobzott cuccokat a bányában. Ezt már annak idején kiszúrtam volt és azóta se javították még.

(#7230) PeL válasza Sensut (#7229) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Jah csak 1.3-ban még volt erre egy kapcsoló és nem tudom miért vették ki :)

(#7231) cheatergs

cheatergs
(senior tag)

Hát nem sok lett a "holnap" kiadott full verzióból.

Mind1, lesz még szünnapom.

Mindig minden mindegy

(#7232) batman91

batman91
(senior tag)

Üdv néktek Stalker társak!

Látom még mindig pörög a topic, azóta amióta itt hagytam. Jó ezt látni, meg a szokásos régi arcokat. Már jó pár éve nem is játszottam a Lost Alphával, nem is tudom hogy bírtam én ezt ki. De ahogy megláttam ez a Developers Cut javítás, újra meghallottam a Zóna hívó szavát. Úgy érzem itt az idő visszatérnem közétek. Kíváncsi vagyok rá mennyit fejlődött a játék azóta. Remélem azt a sok idegesítő dolgot kijavították.

"Mess with the best, die like the rest"

(#7233) sheep válasza batman91 (#7232) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Van még benne sok hiba, de össze sem lehet hasonlítani a kiszivárgott verzióval. Ez már bőven a játszható kategória.
Ha végignyomtam röviden leírom a tapasztalataimat.

(#7234) Sensut válasza batman91 (#7232) üzenetére

Sensut
(őstag)

Én csak annyit tehetek hozzá, hogy rég játszottam olyan jót valamivel, mint a tegnap a LA-val :K A 3-ashoz képest szinte semmit sem változott a játékmenet, még csak a népesség sem szaporodott a pályákon, de mégis valamitől oltári ez a játék. Persze láthatatlan javítás van benne dögivel és még hagy kívánnivalót is maga után, de (nálam) abszolút stabil és élvezhető volt eddig - Rostokon vagyok a gázzal elárasztott helyiség után. A patch késik, mert biztosan szaporodnak a hibajelentések is az őrsön. Én is fel tudnék sorolni párat és azokat kijavítani időbe telik. De a játék az 1.4001-es verziójával már tökéletesen játszható.

(#7235) sheep

sheep
(PH! addikt)

Nos úgy tűnik a végére értem, sajnos találkoztam egy olyan buggal ami miatt nem lehet folytatni a történetet (Kruglov adná a következő küldetést de halott). Szóval röviden:

pozitívumok:
-stalker hangulat
-szép grafika
-sok újítás amelyek néha hasznosak, néha idegesítőek (lásd lentebb)
-új pályák
-kicsit eltérő történet

negatívumok:
-kihalt pályák, sem npc-k, sem tárgyak nincsenek sehol. Néha egy-egy katonai járőr vagy bandita bóklászik. Egyedül a szörnyek/kutyák kóborolnak falkákban. Nagyon frusztráló hogy sem töltény, sem fegyver, sem medkit, kaja, víz, semmi sincs, csak a tök üres házak/dobozok. A lelőtt ellenségnél pedig általában 1-2 töltény van :) Állandó lőszerhiányom volt, hiszen ha belekeveredsz egy csapat kutya közé akkor rossz esetben meghalsz, jobb esetben szinte az összes töltényed ellövöd.
-állóképesség: a legnagyobb hibája a játéknak hogy csak álló helyzetbe töltődik vissza. A mozgás úgy néz ki alapból hogy 10mp futás+10 mp helyben állás. Az össze skill pontomat az endurance képességre raktam, már 70 kilót tudok vinni, a suit-om fel van pimpelve hogy a regeneration töltődjön, van nálam 40 kilónyi cucc, de így sem tudok futni csak kb. 50métert. Ha legalább séta közben töltődne az sokat segítene. Ez így teljesen megöli a játékot számomra. Nem tudom hogy ezzel mi volt a céljuk a készítőknek, vagy hogyan lehetne ezen még javítani.
Egy kutyafalka elől pl. szinte esélytelen elfutni, ha lelövöd őket akkor meg egy csomó lőszer elmegy.Nem tudom hogy
-bár lehet módosítani a fegyvereket, mégis 2 fegyverrel nyomtam eddig végig. A nato fegyverek távcsöve bugos, csak a ruszki működik, azt meg nem lehet rájuk tenni. Hangtompító szintúgy nem kompatibilis.
-jármű használat nem a legjobb. Van ugyan sokfelé használható autó, de az UAZ egy tank benzint megeszik 2 pályán keresztül. Egy kanna meg 10 kiló, cipekedni mint mondtam nem lehet mert csak vánszorogsz. Szóval én inkább használtam a 'jump to level' cheat-et mert nem volt kedven fél óráig a kihalt pályán visszamenni.

Szóval összegezve jó lesz ez, a játék most is teljesen jól játszható, sajnos nálam van ez a bug és nem tudok tovább menni. Erre mondjuk figyelni kellene ha az npc halála miatt a szkript nem működik, de reméljük majd javítják.

(#7236) PeL válasza cheatergs (#7231) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

Én nem bánom ha várni kell még picit rá, de akkor tényleg legyen f@sza

(#7237) M@trixfan válasza sheep (#7235) üzenetére

M@trixfan
(PH! addikt)

Amit írsz annak egy része szorosan hozzátartozik a Stalker élményhez. Ez egy nehéz játék, ilyennek kell lenni. Most nyilván nem a halott Kruglov esetére értem :)

twitter: MatrixfanLive

(#7238) sheep válasza M@trixfan (#7237) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Ezzel nem értek egyet. Semmi gondom azzal ha valaki mazochista, de ne kényszerítsenek rá hülyeségekre.
Ezek szerintem nem feature-ok hanem szimplán játéktervezési hibák.

(#7239) Balathruin válasza sheep (#7238) üzenetére

Balathruin
(PH! kedvence)

Van egy olyan érzésem hogy a lőszer a te hibád volt. Minden egyes fegyvert fel kell venni és kitárazni. Ha így teszel akkor úszni fogsz több száz, később ezer felesleges töltényben.

(#7240) sheep válasza Balathruin (#7239) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Ezt nem tudtam, megnézem majd.
Csak az inventoryt szoktam nézni. Ha ez így működik akkor az egy jó pont részemről.

(#7241) Mans20 válasza sheep (#7235) üzenetére

Mans20
(PH! addikt)

Reméltem nem marad séta szimulátor, de akkor tévedtem. Legalább aludni lehet benne? Vaksötétben inkább nem mászkálok.

(#7242) Balathruin

Balathruin
(PH! kedvence)

(#7243) rétisün válasza sheep (#7240) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

már a Shoc-ban is így működött, ki lehet tárazni a felvett fegyvereket.

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#7244) sheep válasza Mans20 (#7241) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Lehet aludni, de nem mindig sajnos. Amikor legjobban kéne éjszaka akkor kiírja hogy nem vagy elég fáradt és nem enged :)
Ja meg még az alváshoz: ha alszol 8 órát és előtte nem volt minimum 3/4-ig a "vízszinted", akkor simán kiszáradsz alvás közben és meghalsz :D Ezt egy kicsit túltolták szerintem.

@rétisün:
lehet hogy így volt, de alapból a lootolás adott minimum 30 db lőszert és így nem volt rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#7245) batman91 válasza sheep (#7235) üzenetére

batman91
(senior tag)

Ez a Kruglovos bug még a Shadow of Chernobyl-ban is benne volt. Látom itt is megmaradt még ez a bosszantó dolog.

"Mess with the best, die like the rest"

(#7246) M@trixfan válasza batman91 (#7245) üzenetére

M@trixfan
(PH! addikt)

Tényleg, figyelni kellett, hogy Rostock-ban ne haljon meg amikor kísérni kellett. De régen volt már, atyaég!

twitter: MatrixfanLive

(#7247) Sensut válasza Mans20 (#7241) üzenetére

Sensut
(őstag)

Lehet aludni, de 8 óránál többet egyszerre nem, mert általában szomjan halsz amikor felébredsz. Nos, ez egy bug lehet. Aztán ha aludtál egy órányit is valamikor, akkor majd ha ő mondja, nem fogsz tudni aludni, mert már pihent vagy - ez egy másik logikai bug. Ezeket kezelni kellene.
Na de, pld. Dead Cityben, amikor a zsoldos faszi felismer, leüt és börtönbe zár, ott bármikor kinyithatom a cellarácsot a falon levő kapcsolóval, mert elérhető. Ki is nyitottam amíg a doki papolt halomra, és össze is zavartam a játékmenetet. De ez csak akkor kavart be igazából, amikor a széfben nem volt meg a tudós csomagja, amit le kellene szállítanom Sakharovnak. A horror itt meg az volt igazából, amikor saját magammal találkoztam a cella előtt, nem is egyszer :D :

Aztán ruhát váltottam, és még mindig ott volt a hologramom (de jó tudni, hogy a ruhaváltás külső nézetben is müxik):

Persze mindez az én balf@szágom volt. Visszatöltöttem és minden rendben volt, ha a forgatókönyv szerint csináltam mindent. Viszont egy "zöldfülű" játékos ezt a hibát bármikor elkövetheti csak azért, mert elérhető az a bizonyos kapcsoló a rácson keresztül.

Nem is írtam volna le ide ilyesmit, de rémlem Dezo - aki néha erre szokott járni - ezt is látni fogja és tesz ellene majd, mert csak egy apróság, ami mindent elronthat egy első LA-zónak.

(#7248) Sensut

Sensut
(őstag)

Éppen most történt egy állandó crash Yantanon, ha idő előtt szóba akarok állni Shulgával. Ez akkor van, amikor Sakharov elküld a földalatti laborba alkatrészért Dead City után, de Shulgának még semmi köze a dologhoz, csak betévedtem hozza:

Remélem ez később nem így lesz. A baj csak az, hogy itt a logokból se lehet sokat kiolvasni.

(#7249) Sensut

Sensut
(őstag)

Lost Alpha Developer's Cut v1.4002 Big Patch

Ehhez szükség van csak az 1.3000 - as LA alapverzióra, és arra jöhet ez a minden egyben peccs. A korábbi mentések használata NEM AJÁNLOTT, különben a javításoknak nem lesz látszata/hatása. A frissítés előtt minden külső módosítást törölni kell (pld. "gamedata"), de még a beállítások is törlésre kerülnek... Bővebben ugyanitt...

Na persze a letöltés agyon van terhelve, úgyhogy türelem :(

[ Szerkesztve ]

(#7250) sheep válasza Sensut (#7248) üzenetére

sheep
(PH! addikt)

Ja a logikai bugokkal vigyázni kell :)
Egyébként a 1.4002 egész jó lett. Nem kell sétálni, végre lassan merül le a stamina, sokat lehet futni, és lőszer is van bőven. A játék simábban is fut nálam mint a 1.4000
Eddig azt mondom jó lett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.