Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neszójábe

    senior tag

    válasz b. #176 üzenetére

    1. Jól van na, ne szívd mellre! :R
    2. Értem én, hogy miért linkelted be, de sajnos ez a teszt több ponton sántít.
    - Különbőző méretű tévék, nyilván a legkisebben veszed észre a legkevesebb hibát ugyan abból a távolságból.
    - Plazmát kevesen gyártanak és kevés típust, így nagyon nem mindegy a márka és az LG pont a legalja (nem tudom, milyen tesztet néztél, illetve, hogy mihez képest jó, mert egy lcd-hez képest igen, de mondjuk egy g10-hez, ne adj isten egy v10-hez képest kuka).
    - Ahogy láttam a képet, éppen nem ideális házimozizásra, sőt! Szemben az ablak, neonlámpák bekapcsolva (nem tudom, a tesztelés alatt lekapcsolták-e), de otthon nem így mozizol. Normális körülmények között még egy LG plazmával szemben is visított volna az összes lcd felhőtengere (már ha egyáltalán volt sötét jelenet a teszt alatt).
    - Ez a teszt szerintem inkább az átlagusernek szól, hiszen aki mozizni szeretne FHD-ban, az nem is igen gondolkozik 50 col alatt (igen, az átlaguser nem vesz plazmát, ezért szűnik meg a gyártása, de ettől még itt azt fogjuk ajánlani annak, aki mozizni szeretne).
    3. Nem nagyítok fel semmit és az ellenkezőjét sem teszem. Érdekel a téma és 2007-ben nem mertem plazmát venni, mert akkor sokkal többet fogyasztottak és sokkal könnyebben beégtek. 2012-ben adtam egy esélyt az lcd-nek és elbukott, most pedig tapasztalt plazma tulajdonosként nem tudom elviselni (pedig lehetne jobb dolgom), hogy bárki kifizessen többet egy kisebb tévéért, gyengébb képminőség mellett, ha csak nincs valami kizáró ok (villogás érzékenység, egész nap egy adó stb.). És ez az érzés támad fel bennünk minden egyes lcd tesztnél, mert nincs ott (természetesen, szép is lenne), hogy "igaz töredék áron kaphaszt jobb képminőséget".
    4.Úgy pedig, hogy nem láttál még plazma tévét, érdekes véleményt alkotni, de most már ne is nézz meg egyet sem, ha nem akarsz új tévét! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Peace

Új hozzászólás Aktív témák