Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz AtHoS #3661 üzenetére

    Szia,

    Sajnos nincs kézikönyv és már nyugodtan kijelenthetem hogy esélytelen is hogy valaha készüljön.
    Root nélkül is használható, de persze vannak olyan funkciók amelyek csak root esetén érhetők el.

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #3661 üzenetére

    Beleugrottam a Viber le/be kapcsolásába a Robot-tal. Gondoltam, hogy meg tudom csinálni csak azt nem, hogy nem egészen fog úgy működni ahogy szeretném :B

    Nos a nagyobbik gond az, hogy mivel nincs root-olva a teló így nem állítja le a Viber-t (persze ha bekapcsolom, akkor bedob oda, ahol kézzel le tudom lőni). Na szóval ez teló oldali hiányosság.

    Egyéb iránt az érdekes, hogy a beállításoknál a leállítási részen a stop applications részen szépen írja oldalt, hogy root, de alatta a stop group mellett ez nincs felüntetve, bár gondoltam, hogy ide is kellene neki a root jog, szóval nemlepődtem meg, hogy nem lőtte ki a progit

    A másik, hogy kézzel leállítva a Vibert, elindítja szépen a wifi bekapcsolásakor, de egyből full képernyőre. Nekem elég lenne, ha a háttérben indulna, mivel nem akarok egyből hívni rajta csak legyek azon keresztül is elérhető.

    Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyi akkuidőt és rendszerkezelési "gördülékenységet" nyerek azzal, ha wifin kívüli állapotban lekapcsoltatom a vibert. Akkuidőt szvsz nem sokat, de érzem, hogy az 1 GB memó eléggé határon van, mert azért jó párszor beröcög a gépezet, mikor nekiállok nyomkodni :(

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • #79335424

    törölt tag

    válasz AtHoS #3675 üzenetére

    Az egyik egy activity, ami pedig a háttérben fut, az egy service. Robottal az activity -t tudod indítani. Mint, ahogy az alkalmazáskezelőből sem tudod a Viber -nek csak a háttérszolgáltatását indítani. Mindenképpen be fogja hívni az activity -t.
    A saját véleményem az, hogy a Viber egy elég önfejű és erőszakosan nyomulós alkalmazás. Én még az S2 -n, GB alatt száműztem. Aki olcsón akar velem kommunikálni, az használjon Whatsappot, mert én senkinek a kedvéért sem telepítem a Viber -t.
    Azzal egyébként sem nyersz RAM -ot, ha csak wifivel engeded a Viber -t. Ráadásul, a logikát sem értem benne. Ha mobilnetnél kilövöd, akkor nem leszel elérhető. Ha ez nem lényeges, akkor wifinél miért futtatnád a háttérben? Használd akkor, amikor hívni akarsz. Bár, ez, így elég egyoldalú kapcsolattartás.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz AtHoS #3677 üzenetére

    Félreérted. Az uri nem kapcsoló. Az adatot kell oda írni. Pl., ha egy konkrét weboldallal szeretnél indítani egy böngészőt, vagy egy konkrét zeneszámmal egy lejátszót, vagy épp egy ismerőst hívnál Viberen, akkor az uri sorban adod meg a weboldal címét, a fájl elérési útját, vagy a nevet, telefonszámot. VOIP out -nál is ezt használjuk a DIAL intent -hez.

    Egyébként, itt két, külön dologról van szó. Az intentek, broadcastok, activity -k az OS, vagyis az Android elemei. Az OS viszont csak közvetít. A valódi munkát a kernel végzi. Az Android alatt egy Linux kernel van, ami alapból tartalmaz alkalmazásokat. Ezekkel lehet parancssorból kommunikálni és ezekhez használunk parancssori kapcsolókat. Ez tulképp egy közvetlen klmmunikáció, az OS megkerülése. Nem is "Androidul" folyik a kommunikáció, hanem a Linux nyelvén. Ez, persze csak egy pontatlan, elnagyolt megfogalmazás.

    [ Szerkesztve ]

  • bartatamas

    senior tag

    válasz AtHoS #3675 üzenetére

    > Egyéb iránt az érdekes, hogy a beállításoknál a leállítási részen a stop applications részen szépen írja oldalt, hogy root, de alatta a stop group mellett ez nincs felüntetve

    Ezt javítom.

    > A másik, hogy kézzel leállítva a Vibert, elindítja szépen a wifi bekapcsolásakor, de egyből full képernyőre.

    Gondolom azért mert alkalmazás indításával indítod. Ez pedig olyan mintha az ikonjára kattintottál volna. Nem tudom hogy kellene a Viber-t háttérben indítani, azt gyanítom van valami szolgáltatása amit el kellene indítani. Erre kellene egy Start service művelet robotba, ami még nincs, de ha akarsz vele próbálkozni akkor belerakom.

    Viszont tudod próbálgatni parancssorból, vagy a Shell parancs futtatása művelettel. Ehhez az "am" parancsot kell használnod, pl:

    http://stackoverflow.com/questions/7415997/how-to-start-and-stop-android-service-from-a-adb-shell

    Nem tudom mennyire érted miről ír a cikk, ha nem akkor lehet túl nagy ez a falat.

    Ahhoz hogy ez működjön persze azt is ki kell deríteni hogy milyen Service-ek vannak a Viberban, erre vannak alkalmazások, Elixir 2-ben is meg tudod nézni.

Új hozzászólás Aktív témák