Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz AtHoS #3675 üzenetére

    Az egyik egy activity, ami pedig a háttérben fut, az egy service. Robottal az activity -t tudod indítani. Mint, ahogy az alkalmazáskezelőből sem tudod a Viber -nek csak a háttérszolgáltatását indítani. Mindenképpen be fogja hívni az activity -t.
    A saját véleményem az, hogy a Viber egy elég önfejű és erőszakosan nyomulós alkalmazás. Én még az S2 -n, GB alatt száműztem. Aki olcsón akar velem kommunikálni, az használjon Whatsappot, mert én senkinek a kedvéért sem telepítem a Viber -t.
    Azzal egyébként sem nyersz RAM -ot, ha csak wifivel engeded a Viber -t. Ráadásul, a logikát sem értem benne. Ha mobilnetnél kilövöd, akkor nem leszel elérhető. Ha ez nem lényeges, akkor wifinél miért futtatnád a háttérben? Használd akkor, amikor hívni akarsz. Bár, ez, így elég egyoldalú kapcsolattartás.

  • bartatamas

    senior tag

    válasz AtHoS #3675 üzenetére

    > Egyéb iránt az érdekes, hogy a beállításoknál a leállítási részen a stop applications részen szépen írja oldalt, hogy root, de alatta a stop group mellett ez nincs felüntetve

    Ezt javítom.

    > A másik, hogy kézzel leállítva a Vibert, elindítja szépen a wifi bekapcsolásakor, de egyből full képernyőre.

    Gondolom azért mert alkalmazás indításával indítod. Ez pedig olyan mintha az ikonjára kattintottál volna. Nem tudom hogy kellene a Viber-t háttérben indítani, azt gyanítom van valami szolgáltatása amit el kellene indítani. Erre kellene egy Start service művelet robotba, ami még nincs, de ha akarsz vele próbálkozni akkor belerakom.

    Viszont tudod próbálgatni parancssorból, vagy a Shell parancs futtatása művelettel. Ehhez az "am" parancsot kell használnod, pl:

    http://stackoverflow.com/questions/7415997/how-to-start-and-stop-android-service-from-a-adb-shell

    Nem tudom mennyire érted miről ír a cikk, ha nem akkor lehet túl nagy ez a falat.

    Ahhoz hogy ez működjön persze azt is ki kell deríteni hogy milyen Service-ek vannak a Viberban, erre vannak alkalmazások, Elixir 2-ben is meg tudod nézni.

Új hozzászólás Aktív témák