Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balisz

    senior tag

    válasz arcitec #85317 üzenetére

    Pontosan azt a kifejezést használtam amit te, szerintem rendkívül hasonlóan is, ahogy a 3D példámnál szerintem érzékelhető is. Az ST50 3D-je még így is valószínűleg sokkal jobb az LCD-k túlnyomó többségénél, csak a GT60-hoz képest látványos, könnyen észrevehető a különbség. Ha nem tetszik, hogy utána más is használja a kifejezést, hogy egyszerűbb legyen hivatkozni, akkor ne azt használd, nem értem hol itt a probléma.

    "Ahány, annyi féle képp hall és lát ..."

    Ez biztos így van, de elméletileg vannak mérhető paraméterek, amik alapján, nem kéne, hogy könnyen látható különbségek legyenek például kontrasztban, főleg bolti körülmények között. Viszont olvastam elég érdekes méréseket is, 50GT60-on HDTVtest-en 0,008-at mértek ANSI feketére, AVforums-on 0,004-et, 50ST50-re HDTVtest-en 0,011-et, AVforums-on 55ST50-re pedig 0,015-öt. Elég nagy a variáció és nem is konzisztens különbség valamelyik irányba, úgyhogy az is lehet, hogy nagyobb a variációs különbség gyártás közben, mint gondoljuk, összehasonlításban tényleg nagy a különbség a 0,004 vs. 0,15 és a 0,008 vs. 0,011 között. Saját ST50 és GT60 között én is inkább nagyobb különbséget éreztem.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy mivel mindenki a legyártott tévék statisztikailag jelentéktelen hányadát hasonlította össze, ezért nem lehet érdemben semmit kijelenteni, mindenki vegye azt, ami neki jobban tetszik és a különbség megéri a pénzügyi különbséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák