Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Felteszem itt is, hátha. :)

    Adott egy régebbi telepítésű supervised home assistant dockerben ubuntu rendszeren, tudom, nem támogatott, de már évek óta gond nélkül megy.
    Nest hivatalos integráció miatt meg kellett csinálnom a https külső elérést, duckdns add-ont választottam.
    Minden tökéletesen működik, tök jól elérem távolról, viszont HA reboot után néha, áramszünet esetén pedig majdnem mindig, azt írja ki a böngésző, hogy várjak, míg elérhető lesz a HA, de ez kb sosem történik meg, míg az android app azt írja, hogy az ssl nem megfelelő.

    Másik ddns címről azon a porton biztonsági kivétel hozzáadásával tökéletesen elérhető továbbra is a HA, illetve a belső címről is, csak az eredeti duckdns címen nem.

    Megoldás ilyenkor, hogy az ssl mappából és a duckdns data mappájából törlöm a pemeket és újakat generálok, pedig a régiek érintetlenül továbbra is ott vannak előtte a két mappában.

    duckdns beállítás:
    domains:
      - sajátcím.duckdns.org
    token: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    aliases: []
    lets_encrypt:
      accept_terms: true
      algo: secp384r1
      certfile: fullchain.pem
      keyfile: privkey.pem
    seconds: 86400
    (ritkán változik az ip címem, ezért van 24 órára állítva, de az alap 300 mp-s beállítással is ugyanúgy tapasztaltam a fentebbi problémát)

    configuration.yaml:
    http:
      ssl_certificate: /ssl/fullchain.pem
      ssl_key: /ssl/privkey.pem

    A duckdns mappájában lévő két pem file linkelve van az ssl mappába, így működik rendesen.
    Próbáltam a configuration.yaml-ben átírni az ssl elérhetőségét a duckdns mappájára, de ott hibát jelzett a rendszer és nem volt hajlandó újraindulni.

    A rendszer\hálózatok nál a külső és belső címnek is a duckdns cím van megadva.

    Mi lehet a baja?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák