Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekkGyver

    aktív tag

    Úgy látom, hogy ez a Shelly úgy tör fel, mint annak idején a sonoff. Elég praktikus kis kütyü, ha fontos, hogy kis helyre férjen el, és ha az eredeti kapcsolókat (is) kell használni. Az ára miatt nekem nem opció, de egyre többen kérdezik (viszonylag laikusok), hogy mit ajánlok "okosításra". Mivel az én rendszerem 90%-ban saját építésű, ezért nehéz gyakorlati tapasztalatról beszélni, és nem tudom merjem-e ezeket ajánlani. A dilemmám inkább elméleti. Évekkel ezelőtt, amikor az ESP megjelent, sokat kísérleteztem, terveztem vele áramkört, de mindíg abba a problémába ütköztem, hogy trafóval csak viszonylag nagy eszközt tudtam építeni, a nélkül meg nagyon labilis lett az eredmény, ez miatt nem nagyon bízom az ilyen (R-C tagos táp) megoldásban. Még sima LED égőknél is szokott gondot okozni, egy mikrokontroller meg érzékeny jószág. Ezért kérdezném - akinek már régóta van ilyen - , hogy mennyire stabil / megbízható? Gondolok itt olyanra, hogy pl. áramszünet, hősugárzó ki/be kapcsolása, közeli neon bekapcsolása... hasonló impulzus mennyire akasztja ki? Előfordul időnként, hogy úja kell indítani? Alapozható rá egy komplett háztartás olyannál, aki nem informatikus/villanyszerelő?

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák