Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcmike

    őstag

    Sziasztok,

    Írtam a Gainward support-nak, és voltak olyan kedvesek hogy még aznap válaszoltak a problémámra (monitor nem mindíg kap jelet DP porton keresztül, vagy rossz a képminőség).

    Az alábbi választ kaptam, ami szerintem mindenki számára tanulságos lehet:

    "First of all your problem has nothing to do with the bios.
    The bios from our website is the latest one.

    Only the first cards after the release of the 970 had a DP problem caused from the bios.
    Only for these cards is the bios update. Your card has this bios already.

    You use the wrong adapter.

    Display port on graphics cards (no DP++) need always an active adapter to any other port.

    We recommend you a direct DP / DP or HDMI / HDMI connection to your display.

    Through HDMI you can use also a passive DVI / HDMI adapter."

    Tehát a mondás az az, hogy a VGA kártyákon norrmál DP port van, nem pedig DP++. Ami annyit jelent hogy nem támogatja a passzív átalakító kábeleket. Speciel nekem most csak ez a felállás játszik, mert nincs direkt mini DP-DP kábelem. Amit most használok, és ami a problémáimat okozhatja az mini DP-HDMI (átalakító). HDMI-ből pedig HDMI-HDMI kábellel viszem a jelet a monitorig.

    Bővebb információ a DP és DP++ közötti különbségről

    Már régebben berendeltem egy mini DP-DP kábelt eBay-ről, ami remélem legkésőbb jövő héten megérkezik. Gainward support megerősítette, hogy ezzel a kábellel már rendesen működnie kellene. Amint megvannak a tesztek, közzéteszem a végeredményt... ;)

    UI: lenne esetleg valakinek kölcsön (Budapest és vonzáskörzetében) mini DP-mini DP, vagy mini DP-DP kábele egy-két napra? :F

    [ Szerkesztve ]

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Új hozzászólás Aktív témák