Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomdriver

    őstag

    Sziasztok, új vagyok a topikban és a témában is.

    Fiatalkoromban sokat fotóztam, főleg természet és makró kép készítés volt a kedvencem, akkor még egy Zenit géppel. :)
    Most jóval 50 felett megint előjött ez a vágyam, talán időm is lenne rá, de hát sokat változott azóta a technika és elveszek a sokféle váz és objektív adta lehetőségekben, segítséget kérnék a választásban.

    Az összefoglalót elolvastam és a főbb kérdésekre válaszolva tehát:
    - természet és makró kép készítés, később esetleg vadfotózás lenne a témakör,
    - a jobb képminőségre törekednék inkább,
    - a rá szánt keret 6-800 ezer Ft,
    - inkább új vázat és objektívet vennék, hosszabb távra tervezem megtartani őket.

    Témának utána olvasva egy D 7100 vázra gondoltam. Nem tudom 7200-ra tudását tekintve érdemes e többet költeni? Ha 7300 megjelenése valamit nyom az árakon, nem kapkodom el. :)
    A másik kategória egy D750 lenne - tudom ez obival már nem fér a fenti keretbe, de ha minőségben annyival többet nyújt mint amennyibe kerül, akkor emelem a keretet.
    Objektív kérdésben még tanácstalanabb vagyok... Később majd fejlesztenék, kezdésnek egy obi is megteszi, makróra, vadra ráér egy-két év múlva ha már gyakorlottabb leszek.

    De persze minden más lehetőség, elképzelés is szóba jöhet, fejet hajtok a szakértőknek - válaszokat előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák