Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ununqatrium #9127 üzenetére

    A sötét tónus inkább a mély- és alsóközépsávot hangsúlyozza, a magasakat "alulhangsúlyozza". Ellentéte a világos tónus, amely pedig inkább a magasakat és a felsőközepet hangsúlyozza ki. A világos tónusúak általában több információval, részletezőbb térleképzéssel, több hangszínnel kápráztatnak el, a sötétebb tónusúak pedig inkább a zene egészét fogják meg, nagyobb teste van a zenéjüknek, tömörebb-telítettebb a terük. Ízlés kérdése, hogy ki melyiket szereti jobban, illetve hogy adott fejhallgatókat valaki túl sötét vagy más fejhallgatókat más hallgató túl világos tónusúnak tart-e.
    Az SHP 6000 sötét tónusú, némelyek túlzottan sötét tónusúnak tartják, én pedig az őáltaluk kedvelt tónust esetleg túl világosnak tartom, ehhez tudni érdemes, hogy fejhallgatóban én a sötét tónusúnak tartottakat kedvelem inkább, a többség azonban inkább a világos tónusúnak tartottakat.. Az SHP 6000-nek egyúttal elég puha is a hangja, ez is erősíti a sötét-tónusosságának érzetét. De benne van az információ és a színesség is, csak át kell szokni rá. Szóval ez a fejhallgató nem kápráztat el rögtön, ellenben hosszan hallgatható, nem válik fárasztóvá a hangja - mármint az árszintjéhez képest. Azért is mertem ajánlani, mert kiemelted a kérdésedben, hogy a mélyhangok fontosak lennének számodra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák