Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    Érdekes, most ebay-en mennyire nincsenek jelen a vintage Beyer 880, 990, 550, 440.
    Legalább nyerek némi időt, hogy eldöntsem, mi legyen. :)
    Elvileg a 990-et "kellene" pótolnom, de tegnap elbizonytalanodtam, tényleg hallgatnám-e a 440 mellett, vagy csak úgy lenne; arra meg jó mostani állapotában is, félsüketen. Bár kényelmetlenebb, megtaláltam a 440-hez az ideális méretezést, így a hang alsó fele is annyira megjön, hogy immár túltesz a K550-en, komolyabban jelen van (a K550 azért mélyebbre lemegy), emellett a magas is tisztább, a tér talán kisebb, talán zsúfoltabb is a hang így, de nagyon jó a transzparencia, simább a hang. A 990 meg így mellette hallgatva, amennyire fél oldalon (persze így mindkettőnél úgy hallgattam) meg tudtam állapítani, mosottabb, nem is kicsit tisztább, áttetszőbb a 440. A 990-nek biztosan jót tenne egy új gyári párna (ami nekem van, is gyári, csak már nem új), ha beszerezhető lenne. Ami vitathatatlan, hogy a 990 nagyon muzikális hanggal bír, még ha kevésbé őszinte, száraz is, mint a 440, ráadásul szuperkényelmes. Ennek ellenére nem biztos, hogy sokszor elővenném. Ráadásul az is birizgálja a fantáziám, hogy vintage DT880-am még nem volt. :))

    Azért egy vintage Beyer DT770 van fent ebayen, de sokallom az árát. A 440-et durván harmadannyiért vettem jobb állapotban. Persze jóval többet is megért volna a hangja alapján, de ennyi idős terméknél mégiscsak van már kockázat, mint a 990 esetén meg is tapasztaltam.

Új hozzászólás Aktív témák