Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    Annyit azért belekotkodálnék ebbe a vaktesztbe és empéháromba...

    Nos nyilván mindenki érzi, látja, hogy az audio világban némi (olykor több) szubjektív összetevő (is) belejátszik.
    Ilyen a formátumok közötti különbség. Az mp3 korai szakaszában elég nagy nevek tesztelték (sokszor vak teszben) igen húzós rendszereken és rendre azért arra következtetésre jutottak, hogy a kisebb adatmennyiség a tér felbontása és eredeti mivoltának visszaadása szempontjából észrevehető...

    Azt hiszem ezzel senki lelki világába nem rontottam bele, nyilván akár egy Martin Colloms is érdekelt lehetett - már csak bizonyos sztárolt márkák ideologizálása kapcsán is - abban, hogy elhintsék a korai szakaszban, ez nem audiofil minőség....stb...tehát itt épp az ördög ügyvédjét is játszhatnám....de...

    Nálam a teszt a hanganyagok hallgatása közben sohasem percek alatt, ne adj isten egy-két taktus lejátszása után dől el (ezért volt hihetetlenül arrogáns számomra pl az Orpheus 4-5 perces hallgatási limitje "hájend" són, de ez más polémia) hanem sokszor két formátum olykor egész napos hallgatása közben érzem, hallom, mennyivel teljesebb egy nagyobb felbontás.

    Amit én tapasztaltam, hogy hordozható eszközökön (akár milliósokon is) egészen kevés, csekély értelme van a 16/44-es tömörített anyagokon túli felbontásnak ....talán olykor észreveszem (pl: Jazz az the Pawnshop-nál a téren, annak telítettségén) a tömörített flac és a hullámformátum (waw) közötti különbséget, de ez igen csekély...

    Klasszikus zenén, jazz zenén sokszor hallottam a tömörített flac és a még tömörítettebb mp3 közötti különbséget...

    És legvégül egy matematikai kérdés azoknak, akik egyáltalán nem hisznek a felbontásbeli különbségekben...

    Vajh ha x tömörítés és y tömörítés között nincs különbség (hiszen abx teszten bizonyítható) akkor tetszőleges értéket behelyettesítve x és y helyére, akár egy 64 mbit/s-os és egy 384000 mbit/s-os felbontás is egyenértékű (matematikailag) tehát teljesen szükségtelen felbontásokkal bíbelődnünk...

    Én a határt a 16/44-es flac (4-5 közötti tömörítési fokozat pl foobar-on) húzom meg....

Új hozzászólás Aktív témák