Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz aor #8219 üzenetére

    Itt is van pár kép a Danubiával.

    Ha stabilan le van rakva a gép akár állványra, akár bármi másra, akkor nem szükséges a magas ISO érték szerintem. Én állvány hiányában pl. keresni szoktam egy padot, vagy korlátot, esetleg egy V alakban kettényíló fát, ha egyik sincs, akkor egy sziklát. Lerakom a gépet, a nyakpánt és az obi sapkája segítségével alátámasztom, így beállítom a megfelelő szögbe, ISO értéket igyekszem a lehető legkisebbre venni, záridőnek meg amennyi szükséges. Beállítok időzítővel 2 másodpercet, így kiküszöbölöm a bemozdulást. Persze ha a téma mozog ez nem járható út. Keresgéltem az EOS600D-vel készült magas ISO értékű tesztképeket, ami nem volt könnyű, mert mindenhol írják, hogy akkor is jó képeket csinál, de mégis ISO100-as mintákat tesznek fel csak. Végül találtam párat, és én elégedett vagyok vele. Persze nyilván más a viszonyítási alapom nekem, mint nektek, de a mostani Fuji S5600-as gépem ISO 1600-on, de még 800-on is szinte használhatatlan. Leginkább 100 és 200-on használom, de szerintem még ott is zajosabb, mint a 600D akár ISO 1600 felett. Szóval ettől én annyira nem félnék, az AF hiánya akkor már inkább probléma. Persze ez csak az én gondolatmenetem, lehet, hogy valahol hiba csúszott a "számításomba", szóval javítsatok ki, ha hülyeséget beszélek.

    Másrészt gondolkodok az extenderen is, akkor megmaradna az AF, és még zoomolni is tudnék. Azt olvastam, hogy a Canon sajátja mellett, még a Kenko lehet jó választás. Találtam egy használt Kenko 2X teleplus MC 7 DG-t 30e.-ért, szerintetek megéri megvenni ennyiért?

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák