Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fr3ntzen #32213 üzenetére

    Kevés az olyan fotós, aki itthon fotózásból tudja kitermelni 2-3 évente az új gépeinek az árát (főleg kettőét, mert ugye két váz minimum, ha nem szeretne az ember meglepetést). ;) Magamon kívül személyesen kb. 8-10 olyan hazai kollégát ismerek (az összes kb. 80-100-ból), aki újonnan vette a vázat de abból velem együtt csak 4-5-en közvetlenül a megjelenésekor. Az utódja tippre 1+ M lesz, szóval megint egy lépcső, amit meg kell ugrani...Aki hobbiból poénnak vesz vázat mert a munkájából telik rá annak nem probléma, de akinél amortizálódó munkaeszköz az kétszer is meggondolja, hogy mikor, milyen állapotban és mennyiért vegye meg (és akkor még az objektívekről, stb. nem is beszéltünk). Pár hónapja kezdődött egy hullám, amikor az első szériás, nagyon leharcolt darabokat elkezdték 500.000 Ft alatt eladni: ezzel már azok is elkezdhetnek felzárkózni a szezonra, akik előtte nem engedhették meg maguknak. Az enyémbe a 3 év alatt kis híján 290k expót tekertem bele idáig (úgy, hogy van mellette másik váz is): inkább megtartom tartaléknak, aztán veszek még egyet újonnan (az igényeimet tökéletesen kielégíti: a 40D-kkel is megcsináltam amit akartam 6+ éven át, ahhoz képest meg az 5D3 kifejezetten űrtechnika). :D

    Boldog Húsvétot Neked és minden topiklakónak! :)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák