Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaPeter

    kezdő

    válasz Mr.Csizmás #45293 üzenetére

    Hát ez nem jó hír, akkor cserélem vagy kikötöm a Sunlu 2 ventijét..

    Milyen 3D nyomtatót vegyek?
    Van már némi tapasztalatom, Fusion360 + Cura-t használtam általában kisebb tárgyak, alkatrészek (max. 8x8x8 cm) és jópofa letöltött formák alkalmi nyomtatására. Heti pár alakalom. Lakótérben lesz elhelyezve. Anyag: PLA esetleg TPU, Gyanta biztos nem.

    Fő elvárások (talán Ender 3 V3 SE-hez képest)
    0. Automata szintezés, automata z-offset

    1. Pontosan és szépen nyomtasson. Ha több elemet nyomtatok, akkor a tárgyasztal szélein is. Jó első réteg-tapadás. Lehet erre alkalmasabb a Delta vagy CoreXY szisztéma?

    2. Legyen kicsi kompakt, CoreXY előnyben?

    3. Legyen csendes - halk motorvezérlés, és főleg a ventik zaja legyen alacsony. Csendes üzemmód? , esetleg moddolás is belefér valamennyire. Ender 3 V3 SE mellett ha le volt szabályozva a sebesség/gyorsulás lehetett élni. Másik szobában akár aludni.

    4. Mágneses nyomtatólap. PEI vagy Ender 3 V3 se féle PA - porbevonatos.
    Jó tapadás + leszedhetőség. Lehetőleg ne kelljen ragasztózni.

    5. Lineáris sínek. Zaj-sebesség-pontosság talán ettől is függhet.

    Másodlagos szempontok:

    1. Sebesség: nekem megfelelt a Ender 3 V3 Se sebessége.
    PLA 120-160 mm/s TPU 40-50mm/s
    Keveset nyomtatok és általában kis tárgyakat max. 2-3 óra volt a legbonyolultabb is, de ha ha a filament és a rezgés nem korlátoz, akkor legyen gyors. G-szenzor fontos?

    2. Legyen zárt? Mivel lakótérben lesz és 99%-ban nem üzemel, olyan mint egy bútordarab vagy dísztárgy. Már légkeverős sűtőnél is szempont volt a kinézete.

    3. Wifi, LAN? Eddig is elvoltam nélküle, de jó ha van és kényelmes így nyomtatni.
    Talán a kamera jó lenne, hogy telóról ellenőrízzem és leállítsam ha van gond.

    4. Klipper? Ha a fő szempontok teljesülnek akkor talán mindegy.

    5. Automata kikapcsolás. Éjjel magára hagyhatnám. Feltéve ha elég halk.

Új hozzászólás Aktív témák