Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Demo07

    aktív tag

    Amikor már kb mintdent elkövetsz gyári állapotban hogy a hotend jó legyen :D de még a chep féle hotend fixel is kb csak nekem sikerül becummanom :O

    Jelenség...
    Nyomtatás közben egyszer csak elkezdett kattogni az extruder mintha megcsúszna, de nem csúszik meg(dual gear) viszont a hotendben nincsen dugulás, viszont az anyag sem jött.

    Lelőtem a nyomtatást, Z tengely emelés, hotendet felfűtöttem(235°C), biztos csak dugulás, gondoltam naívan... nózi tisztítóval felnyúltam, de egy nagy semmi ami jött utána is, itt már gyanús volt a dolog, hogy gond van, mert ha a forró hotendben tiszítóval felnyúlva sem jön a cucc, akkor előtte van gond...

    Gondoltam kihúzom hátrafelé a filamentet ha már meleg a hotend, mintha nózit akarnék cserélni... de az sem jött :DDD
    Tefloncső és hotend fix között lett légrés, és ha jó a tippen akkor a retract miatt sikerült ott némi angyanak felgyűlnie...



    És megvan a probléma forrása... ez az izé kreálódott a hotend fix és teflon cső köző, pedig a fittingben a teflon cső fentről állt mint Katiba a gyerek, direkt lematricáztam, és figyeltem többször nyomtatás közben a retcarctoknál mogoz e, de jónak látszott...


    Így a mostani cumi után úgy érzem ideje lecserélnem a gyári hotendet valami jobb megoldásra!

    Alin/banggodon is körülnézve ezek a hotendek kerültek a látómezőmbe:
    1) Mosquito klón klón 2 (high, standard flow)
    2) Dragon Hotend V2.0 klón
    3) Phaetus® Dragon
    4) Creality féle Phaentus dragon kit
    5) BIGTREETECH® Phaetus Voron Dragon

    A high és a standard flow között mi a szignifikáns különbség???
    Hol jön kis a high előnye, és van e valami hátránya? Lehet hülye kérdés de nem tudom ezért kérdezem.
    Melyiket érdemes választani hosszútávon, direkt drive mellé?

    Másik dolog, hogy direkt drive-hoz milyen extruder motor az ajánlott? (BMG extruder klónhoz)
    1) Trianglelab® / Dforce® Nema 17 23mm
    2) 17HS4023 42*42*23mm Nema17 23mm


    Hotend-be mi most az ajánlott?
    A fentiek közül akár klón van valakinél? Mennyire van különbség a gyárihoz képest, bevállalható minőség a klón is?

    OFF: VORON Afterburner-et nézegettem és próbáltam valami ezzel kompatibilis alkatrészeket nézni, mert idővel a fejet lehet átépíteném arra a megoldásra!


Új hozzászólás Aktív témák