Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    Sziasztok! Lenne pár amatőr kérdésem, nem vagyok pro a HDD-kkel kapcsolatban. :) Átolvastam az összefoglalót.

    Kb. 10 napja vettem egy Seagate Barracuda 2TB 7200RPM vinyót , ( ST2000DM008-2FR102 ).
    Tudom-tudom, ez nincs az ajánlott hdd-k közt, de az ajánlottak 2X annyiba kerültek, mint ez.
    A fő rendszerem SSD-n van, ez a vinyó adatoknak kell csak.

    Erre a parkolás dologra vagyok kíváncsi.
    Azt már lemértem, hogy 5 percenként parkol - legalábbis a fix 5 percenként jelentkező kerregő hang gondolom a parkolás (mondom, nem vagyok pro :) )
    4 napja feltettem a HD Sentinelt, abban azt látom, hogy jelenleg a Load/Unload cycle 365-nél áll...

    Kérdés, hogy ez az 5p-kénti parkolás és 4 nap alatt 365 cycle mennyire nagy érték?
    Ha témaösszefoglalóban szereplő parkolásról szóló leírást veszem alapul, ott 300k ciklust írnak, amit garantálnak a gyártók.
    Ha osztok-szorzok nagyjából akkor az jön ki, hogy 7+ évig bőven belefér ebbe a ciklusszámba.

    Kérdés, hogy mennyire nyírja a valóságban a vinyót ez a parkolási mennyiség?
    A gép megy átlag napi 10 órát fixen, de az esetek 95%-ban nincs használva a HDD.

    Érdemes nekiállnom a leírás alapján a firmware-t piszkálni?
    Vagy garancia időn belül küldjem vissza, ha valami érezhetően lesz vele?

    Vagy hagyjam az egészet, mert túlgondolom, és erre a használatra ez így teljesen megfelel? :)

    Köszi előre is ha valaki irányt mutat ;)

Új hozzászólás Aktív témák