Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baboss

    őstag

    válasz grafika95 #88311 üzenetére

    A mostani konfigomban ( meghalt az alaplap Maximus VI Formula, gariba cserélik, de már nem forgalmazzák, ha nem tudnak ugyan olyat adni akkor elvileg levásárolhatok 77k-t, vagy visszaadják a pénzt. Ezért arra gondoltam váltok 1151-re ami már DDR4-es konfig.) i5 4690K van amit néha megrángattam, de általában alapon használtam, tehát én is arra jutottam, hogy felesleges a K-s CPU.
    A kiszemelt i7 6700 / H170 csak DDR4 2133Mhz támogatással van, viszont az i5 6600K / Z170 DDR4 3400Mhz, érezhető lesz a különbség a 2 memória között ?
    Viszont van egy ROG Front Base előlapi vezérlőm, amit szeretnék berakni az új konfigba, ehhez viszont a Z170-es alaplap kellene i5 6600K procival. A mostani konfgigban minden vízzel van hűtve, viszont ASUS 1151-es vízhűtéses alaplap nincs még, ha lenne rá keretem és lenne akkor azt venném. Ezért arra gondoltam eladom a vizes konfigot darabokban és az árából összetudok rakni egy jó 1151-es léghűtéses konfigot, amit most próbálok összeállítani.
    Ha viszont mégis tud a szerviz valahonnan beszerezni egy Maximus VI Formula alaplapot (remélem nem tud) akkor maradna a mostani konfig amibe kellene vennem még 2x8Gb 2400Mhz- modult és le kellene cserélni a 2db GTX480-as VGA-t (ami nem egy mai darab), viszont szeretnék hosszabb távra tervezni ezért inkább váltanék 1151-re. A konfigot LeC kollégánál néztem én is. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák