Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    válasz bobalazs #168075 üzenetére

    [link] Pár játék 30 fps vs 60 fps

    Konklúzióm:

    42 éves vagyok....C64-en kezdtem és végigjártam mindent...konzolok és PC terén is...
    Quake3-at is játszom 1998 óta.....25-30 fps-től a 360 fps-ig mindent próbáltam már...anno crt monitoron 100hz-en...később lockolva, freesync, gsync...stb.....még az input laggos vsync-et is használtam sokszor.

    PC-n még single játékokhoz is illik a 60 fps......multihoz pedig szerintem 144 HZ és fix 144 fps ami már elfogadható, ha nincs pénz a fix 240 hz / 240 fps-hez.....az alatt hátrányból indulsz.

    Konzolokon elegendő lehet a lockolt 30 fps....pl Tv-n simán Forzázok vagy bármit elpötyögök vele...controllerrel főleg nem annyira zavaró ez a kicsi fps.....de egérhez már szédítően zavaró tud lenni.

    Persze mindenki másra esküszik....unokabátyám....League of legends és World of warcraft.....nem érti minek több mint az atomfix 60 fps.....
    Nem tudom meggyőzni hogy a frametime magasabb ha kisebb az fps....így ergo amit egy olyan ellenfele lát aki pl 144 (vagy magasabb) fps-sel lát, arra az hamarabb reagál és kinyirja őt.... :R :U

    Grave444 : Igen, tudom....hz és fps nem minden....kell a jó (fix kábeles) net, alacsony pinggel.....aztán fontos a jó egér és az alacsony "latency" ( monitor+vga+egér összehangolva)

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák