Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • avar29

    tag

    válasz UserX #161906 üzenetére

    Én pont ezt a cserét hajtottam végre, bár hogy mekkora minőségbeli ugrás, arról pontosan nem tudok nyilatkozni, mert minden más komponens is új (pl. i5 6. -> 12. generáció). Mondjuk én nem 50-et, csak 30-at fizettem rá (1050 Ti eladva 60-ért, 1650 GDDR5 megvéve 90-ért).
    Többnyire valóban 10 és 30FPS közötti különbség van a 1650 (GDDR6) javára. Ezzel tisztában voltam, tudtam is, hogy nem egy hosszú életű dolog lesz, viszont mivel 30 (35) ezerért egy (számomra) lényegesen jobb, új (így garanciás) kártyát kaptam, úgy gondolom megérte. Ismerősöm ugyanannyiért vett 1060-at használtan (88), de nem csábított túlzottan, mivel a legújabbak sem mai darabok.
    Egyébként van egy konkrét játék, a Transport Fever 2: sokszor leesett az FPS (15-20) a 1050 Ti mellett, amikor egy város volt a középpontban, most viszont kellemesen megvan az 50-60. Összességében azt mondom, hogy 50 ezret már nem, vagy csak neccesen ér meg. Új kártya, sok játékban a kellemetlen 20-25FPS helyett a már kellemes 35-40 FPS fog fogadni, ami rengeteget számít. Ha újonnan kerül beszerzésre (márpedig mivel 80 alatt akkor (egy hónapja) nem találtam használtan sem GDDR6-ot, így nem igazán éri meg ezzel bajlódni), akkor jópár évig ki tud szolgálni és amikor néhány év múlva eladásra/cserére kerül a sor, nem egy 6-8, hanem mondjuk egy 3-4 éves kártyáról lesz szó. Valószínűleg a 1050 Ti eladhatatlan lesz, amikor normálisabb árak lesznek, ellenben a 1650 már talán keresettebb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák